Wpis z mikrobloga

Wczoraj reanimowalem czternastolatke po przedawkowaniu #narkotykizawszespoko bawiła się wraz z kolegami w pokoju obok gdzie siedziała babcia i nic nie wiedziała. Czy wy #!$%@? jesteście normalni? Ludzie z tego tagu powinni być zamykani w zakładach psychiatrycznych na oddziałach zamkniętych. Podejrzewam że chciała się spodobać nowym znajomym, z resztą i tak nie ważne bo już nie żyje, ale ich sprawiedliwość nie ominie. #zalesie #999
  • 142
  • Odpowiedz
@przemi01: Ale wiesz, że takie np. 25D-NBOMe je się ok. 1000 ug, a przy ok. 2500 możesz spaść z krzesełka? Albo tramadol, którego rekreacyjnie zarzucasz 500-700 mg (ymmv), a przy 1000+ mg bez benzo możesz dostać padaczki i zdechnąć? Albo carisoprodol czy petydyna, które mogą zmieść cię z planszy po niewiele wyższych dawkach niż rekreacyjne?

Skończyć się możesz nawet za 10 zł, a znalezienie dostępu do pełnych samarek to naprawdę
  • Odpowiedz
@SanchezYZF: Powinni zalegalizować podstawowe używki, a nie ludzkość która odurzała się od zawze, nagle zmuszona jest do sięgania po nowe, nie sprawdzone, substancje, bo państwo zakazało, tworząc tym samym jeszcze większe niebezpieczenstwo niż było przedtem.
  • Odpowiedz
@SanchezYZF współczuję. Taką mamy politykę antynarkotykową w Polsce. W Czechach jakoś dopalacze nie zdobyły uznania. Na szczęście, bo co robicie w przypadku przedawkowania i informacji, że ta osoba brała jakieś cmc, MMC, CNC czy inne nc+? Podtrzymanie funkcji, kroplówki i leczenie objawowe?

Współczuję. Niestety przy tym chorym prawie i polityce antynarkotykowej to będzie tylko gorzej. Zamiast bezpiecznej marihuany pojawiają się syntetyczne kanabinoidy. Co nowy to inny. To samo z zamiennikami speeda.
  • Odpowiedz
xD jesteś debilem jak #!$%@?

To nasza wina? A jakby zatrula się alkoholem, albo mixowała alko z jakimiś lekami, to raz wszystkich z tagu alkohol byś zamykał? A może z tagu leki? XD


@WiFoN_xD: @m__b: @a__s: Jak mogę zblacklistować wszystkich, którzy zaplusowali ten wysryw powyżej?
  • Odpowiedz
@WiFoN_xD: Czternastolatka nie może kupić sobie alkoholu. Czternastolatka nie może kupić papierosów. Obie używki są pod kontrolą państwa. Ich dystrybucja jest ograniczona prawem.
Dorośli mogą zachlać się na śmierć, mogą też połączyć to z papierosami. Ich wybór.
Narkotyki są poza kontrolą. Czternastolatka nie powinna ich mieć (ani kupić, ani posiadać). Koledzy i koleżanki czternastolatki również nie mogą mieć/posiadać/używać ani alkoholu, ani papierosów ani narkotyków.

#narkotykizawszespoko to tag dla Ciebie i wszystkich, którzy nie zgadzają się na bezwzględną penalizację tego zjawiska - bo Wam kojarzy się z funkcją typowo rozrywkową (relaksacyjną).
Prawdopodobnie wiesz co i ile bierzesz, prawdopodobnie potrafisz powstrzymasz osobę w swoim otoczeniu, która - Twoim zdaniem - zbyt chętnie sięga po używki. Prawdopodobnie byłbyś niezłym orędownikiem depenalizacji marihuany (być może i innych substancji). Ale jestem przekonany, że w swojej argumentacji zawsze miałbyś na myśli ludzi dorosłych, którzy świadomie odpowiadają za swoje
  • Odpowiedz
@msl72 gdzie ja napisałem że narko jest dla wszystkich?
Ofc że dla ludzi dorosłych, bo żadna uzywka nie jest dla dzieci. Alko powinno też być od 21 roku życia. 14 latka może kupić se alkohol, jeżeli ogranicza ją tylko prawo, to pozostałych narkotyków też kupić nie może.
Wina rodziców. Tak samo wina rodziców gdy dziecko ogląda coś w necie, czy popełni inny zły czyn. Jeżeli wina nie jest bezpośrednia, to pośrednio
  • Odpowiedz
@ WiFoN_xD Odnoszę się do Twojego wpisu:

@SanchezYZF jedynie kto jest tutaj czego winny, to tylko wyłącznie rodzice i na nich powinieneś mieć żal


Nie próbuję wkładać Ci w usta słów, których nie wypowiedziałeś. Nie jest to także mój atak ad personam, chociaż przyznaję, że odpowiedziałem na pierwszy wpis, z którym w pełni się nie zgadzam. To były Twoje słowa.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@msl72: czyli kogo jest to wina? Sąsiadów? Listonosza? Psa? Serio pytam
Kto jest odpowiedzialny za to co robi dziecko
A jak zostawi kluczyki od auta na stole, albo załóżmy broń, dziecko pojedzie autem i spowoduje wypadek, no albo postrzeli się, to kogo jest wtedy wina?
To taka analogia, bo tutaj świetnie pasuje
Wskazałem winnych, bo są winni.
Okrutne to jest, że pozwolili na to, jeżeli w ogóle faktycznie to
  • Odpowiedz