Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@KolegaPatryk: Ty lepiej powiedz, żeby się cieszyli, bo raz urzędnicy nasi kochani dali dług dziecku co się jeszcze nie urodziło, a matka myślała, że jak jej jeszcze nie ma to nie trzeba XDDDDD
@KolegaPatryk: Miałem podobną akcje z 4 lata temu, z tym że wtedy pani notariusz informowała mnie, że gdyby to się stało trochę później, to prawdopodobnie nie miałbym się czym przejmować, bo ponoć miała wejść ustawa która zapobiega przejmowaniu długów w spadku. Tzn. Majątek zmarłego pokrywa zadłużenie w takim stopniu jakie może a reszta idzie w zapomnienie. Warto było się dowiedzieć czy coś takiego faktycznie funkcjonuje
Matka tego dziecka zrzeka się spadku w imieniu swoim i swoich dzieci jeśli nie są pełnoletnie. Przerabiałem już ten temat.
Moja była różowa miała to samo dostała długi a że była blisko 18stki to sama sie zrzekła praw po kilku miesiącach a jej mama zrzekła się za siebie i swoja drugą małoletnia córkę. Nie wiem co w tym #!$%@? ile ty masz lat 15 że nie wiesz o takich procedurach?
@KolegaPatryk: Ja to właśnie przerabiałem ze swoją córką. To o czym piszesz to wystąpienie do sądu o zgodę na wykonanie czynności przekraczającej zwykły zarząd majątkiem nieletniego/niej. Wbrew pozorom ma to swoje uzasadnienie. Rodzice (lub rodzic) wcale nie muszą działać w interesie dziecka. Są wyrodni rodzice, nie ma co się oszukiwać. Więc wyobraź sobie, że umiera ktoś kto ma długów na 50 000 ale ma np. dwa mieszkania. I teraz mamy wyrodnego
@KolegaPatryk: to i tak sie zmieniło na lepsze. Kiedyś jeżeli nie odrzuciłeś długu w czasie do 6 miesiecy, automatycznie przechodzil na ciebie. Juz nie mogłeś go odrzucić.

Mogłeś nie wiedzieć nic o śmierci kogoś z rodziny i dostać dług od kogoś kogo nawet na oczy nie widziałeś.
Miałem taką sytuacje - po synie mojego ojca z poprzedniego małżeństwa(!), nie wiedzialem nawet jak sie nazywa. Na szczęście szybko załatwiłem sprawy.
@KolegaPatryk: been there, done that. Też były jajca bo młodsza siostra chwilę przed 18nastką, ale na szczęście udało się uniknąć łażenia po sądach. Jest to niewątpliwie #!$%@? ale postaw się w sytuacji banku że jesteś w plecy grubą kasę- nie szukałbyś kogoś od kogo możesz ściągnąć dług?