Wpis z mikrobloga

Legitymacja Zasłużonego Krwiodawcy to złoto. Serio, polecam. Warto oddać te 6 litrów (14 donacji) bo pomożecie uratować komuś życia, dostaniecie dzień wolnego i co najważniejsze-będziecie #!$%@?ć stare baby w kolejkach do lekarza xD
Ja już parę razy testowałem:) Wchodzę do przychodni i zadaję pytanie "Przepraszam, kto z Państwa jest pierwszy" na co zazwyczaj ktoś odpowiada "Ja jestem ostatni". Serio, to jest tak w ludziach zakodowane że nie ogarniają że ktoś chce złamać świętość kolejki xD
"Nie nie, kto jest pierwszy" i zazwyczaj dopiero teraz ktoś odpowiada że on/ona. Wtedy wyciągam książeczkę i mówię że już niestety nie, bo zgodnie z polskim prawem teraz ja wchodzę:)
I #!$%@? zawsze ktoś się odpala "To tylko 5 osób, nie może Pan stać jak wszyscy?"
Nie, nie mogę. Skoro mam prawo wejść nie czekając, to to robię. Chyba ze faktycznie byłaby jedna, maks 2 osoby w kolejce a mi by się nie spieszyło... to może bym poczekał. A tak stać w imię sportu:)
Jedna stara babka strasznie to przeżywała. Bo miała wejść ale nagle została druga. "Zero szacunku do starszych, blabla bla". Powiedzialem ze tez mogła krew oddawać:) Najlepsze, że ludzie z kolejki mówili jej to sama ale ta nie dała się ugłaskać. I tak chciała wejść przede mną ale pielęgniarka ją wyjaśniła
Ale największą bekę miałem na badaniach okresowych. Wśród nich jest m. in. badanie krwi i moczu. Idę do laboratorium a tam od groma ludzi. I wchodzą z numerkami. Jak przyszedłem, wchodził chyba 15ty. Koleś w rejestracji przede mną dostał 70kę. Myślę kurła, co mi szkodzi i spytałem czy z legitką Zasłużonego wejdę sztbciej. Dostałem zamiast numerka zieloną kartkę-czyli bez kolejki ¯\_(ツ)_/¯
Wzrok ludzi z kolejki zrobił mi dzień:)

Raz tylko wszedłem drugi po okazaniu legitki gdyż babka która była pierwsza też taką miała:)
#bekazpodludzi #krwiodastwo #lifehack
  • 151
@NapoleonV Ja mam taką historie związaną z moją legitymacją. Nigdy swojej nie używałem do tego, aby wejść przed ludźmi u lekarza. Choćby dlatego, że nie chciałem wyjść na dupka w ozach ludzi, ale jakiś miesiąc temu byłem zmuszony jeżeli chciałem zdążyć na studia. Przychodzę przed 7 przed zapisami i jak zwykle jak chcesz się zarejestrować, aby lekarz cię przyjął to czekaż godzine bo tyle ludzi. Gdy zaczęli zapisywać podchodzę do okienka pokazuję
Legitymacja Zasłużonego Krwiodawcy to złoto. Serio, polecam. Warto oddać te 6 litrów (14 donacji) bo pomożecie uratować komuś życia, dostaniecie dzień wolnego i co najważniejsze-będziecie #!$%@?ć stare baby w kolejkach do lekarza xD


@NapoleonV: Hmm, coś się zmieniło ostatnimi czasy? Bo ja mam pewnie ponad 8L, ale dawno nie byłem i mam tylko legitkę honorowego.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 16
@NapoleonV: pamietam jak szedłem zarejestrowac się na TK, rzecz działa się początkiem roku, jakoś luty, może marzec i wyglądało to tak:
-dzień dobry, mam skierowanie na TK głowy.
-ok, najblizszy termin w październiku, może być?
-przepraszam, zapomniałem, jestem ZHDK (bah ksiazeczka)
-aaa, to przyszły wtorek, pasuje? :)
Piękna to była akacja, nie zapomnę jej nigdy( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie, po prostu jestem pod wrażeniem tego twoich jakże oryginalnych umiejętności dedukcyjnych. Osoby o tak niesłychanych możliwościach wyciągania wniosków, mają pewnie ze 2 chromosomy więcej. Myślę, że z takim skillem, droga do zostania moderatorem wykop.pl stoi przed tobą otworem.


@joyko: No, jednym pojazdem zmusilem cie do powrotu do żalenia się, nawet nie musiałem się wysilać.
@Budo:
A jak mam odpisać na ukrytą zniewagę? Moze i jestem burakiem ale przynajmniej pomagam ludziom. Oddalem 18.5 litra, legitke mam 5 lat a po raz pierwszy uzylem jej rok temu. Pisalem o tym ale Ty jestes taki jasnieoswiecony:) I rozmawiam z ludzmi kulturalnie a ze Ciebie piecze...
@NapoleonV: o fajnie, ja #podlasie ide zdawać 10 kwietnia z dwiema kumpelami osiemnastkami, moja już chyba 7 donacja będzie ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak tam się żyje w wojsku bracie, u mnie w wot #!$%@? srrogi ( ͡° ʖ̯ ͡°)