Wpis z mikrobloga

Legitymacja Zasłużonego Krwiodawcy to złoto. Serio, polecam. Warto oddać te 6 litrów (14 donacji) bo pomożecie uratować komuś życia, dostaniecie dzień wolnego i co najważniejsze-będziecie #!$%@?ć stare baby w kolejkach do lekarza xD
Ja już parę razy testowałem:) Wchodzę do przychodni i zadaję pytanie "Przepraszam, kto z Państwa jest pierwszy" na co zazwyczaj ktoś odpowiada "Ja jestem ostatni". Serio, to jest tak w ludziach zakodowane że nie ogarniają że ktoś chce złamać świętość kolejki xD
"Nie nie, kto jest pierwszy" i zazwyczaj dopiero teraz ktoś odpowiada że on/ona. Wtedy wyciągam książeczkę i mówię że już niestety nie, bo zgodnie z polskim prawem teraz ja wchodzę:)
I #!$%@? zawsze ktoś się odpala "To tylko 5 osób, nie może Pan stać jak wszyscy?"
Nie, nie mogę. Skoro mam prawo wejść nie czekając, to to robię. Chyba ze faktycznie byłaby jedna, maks 2 osoby w kolejce a mi by się nie spieszyło... to może bym poczekał. A tak stać w imię sportu:)
Jedna stara babka strasznie to przeżywała. Bo miała wejść ale nagle została druga. "Zero szacunku do starszych, blabla bla". Powiedzialem ze tez mogła krew oddawać:) Najlepsze, że ludzie z kolejki mówili jej to sama ale ta nie dała się ugłaskać. I tak chciała wejść przede mną ale pielęgniarka ją wyjaśniła
Ale największą bekę miałem na badaniach okresowych. Wśród nich jest m. in. badanie krwi i moczu. Idę do laboratorium a tam od groma ludzi. I wchodzą z numerkami. Jak przyszedłem, wchodził chyba 15ty. Koleś w rejestracji przede mną dostał 70kę. Myślę kurła, co mi szkodzi i spytałem czy z legitką Zasłużonego wejdę sztbciej. Dostałem zamiast numerka zieloną kartkę-czyli bez kolejki ¯\_(ツ)_/¯
Wzrok ludzi z kolejki zrobił mi dzień:)

Raz tylko wszedłem drugi po okazaniu legitki gdyż babka która była pierwsza też taką miała:)
#bekazpodludzi #krwiodastwo #lifehack
  • 151
@NapoleonV: To ja jakoś zawsze trafiałem na kulturalnych ludzi, którze bez problemu mnie wpuszczali jako następnego, gdy pytałem "czy wpuszczą mnie państwo pierwszego jako honorowego krwiodawcę?". Nawet nigdy nie pytali bym pokazał legitymację. Natomiast gdy sam czekałem w kolejce, a ktoś wpierniczył się do kolejki machając tylko czerwoną legitymacją to rzeczywiście wywołał ból dupy kobiety w kolejce.

Swoją drogą jak już masz 18l oddane to pewnie możesz mieć darmową komunikację (zależy