Wpis z mikrobloga

@viejra jak sie uczyć języka, to poprawnie. Dzieciaki sie boja uzywac jezyka bo podczas ćwiczeń dialogów w parach nikt tego noe robi bo sie wstydzą samych siebie, a nauczyciel nie pilnuje aby rozmawiali na głos i nie poprawia w razie pomyłki. Ja tak miałem na zajęciach i tez jak przyjechałem do UK to miałem barierę żeby cos pogadać. Ale pisanie a spontaniczny dialog to dwie zupełnie rozne rzeczy.
@Ricken: problem jest w samym trybie prowadzenia lekcji. Za moich czasow w szkole ze strony nauczyciela był monolog, a 90% czaasu to było wałkowanie gramatyki tłumacząc oczywiscie po polsku. To jest wlasnie problem nauczania jezykow w szkolach. Lekcje powinny byc w formie nieustannego dialogu w danym języku z uczniami. No ale lepiej wziac ksiazke powiedziec ze dzis robimy lesson 5 sub 3-5 i robcie, a ja mam #!$%@? na koniec sprawdze.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@agnis20 ona tam chyba nie wymawia słowa kabel. jest samo 'urwiesz mi od internetu'
@K_R_S:

@K_R_S ludzie mylą "spaaadnę" czy coś takiego, wypowiedziane przez kogoś innego podobnym głosem z "kabel"
@WillyJamess: Ja #!$%@? 10 lat filmik, a tu taki plot twist, macie rację. Muszę przeżyć te 10 lat od początku. ()