Wpis z mikrobloga

Masakra, rzadko używam autobusu, jeśli mogę skorzystać z metra, ale dzisiaj użyłem autobusu i obserwuję kierowców samochodów - każdy pojedynczy samochód bez pasażerów, tylko kierowca. Oczywiście godziny powrotów z pracy. Korki jak #!$%@?. Jestem obiema rękami za unieatrakcyjnieniem jazdy samochodem, ostatnio UE debatowało za obciążeniem kierowców kosztami zewnętrznymi transportu, takie jak uszkodzone chodniki, trawniki, czyszczynie albo remont dróg, itd. Kierowcy są debilami. Mam 28lat, wcześniej mieszkałem w małym mieście i musiałem mieć samochód, a teraz mieszkam w Warszawie i absolutnie tu niema takiej potrzeby, poprostu oni są zbyt leniwi albo nie znam innego powodu...
#warszawa #transportpubliczny #samochody #gownowpis
  • 72
@obcx: Ja za to obserwuję pasażerów autobusów. Ściśnięci jak szprotki, dmuchający sobie swoimi wyziewami w usta, wdychający wszelkie zapachy dziesiątków innych ludzi. Zapoceni, bo klima oczywiście nie działa. Stojący jak zombie trzymając się poręczy, których przed chwilą trzymał się stary dziadek, który po wyjściu z kibla nie umył rąk, lub siedzący na siedzeniach, na których godzinę temu zeszczał się menel a przedwczoraj ktoś puścił pawia.
A ja siedzę sobie w swoim
@owocowazielonka: @semperfidelis: wasze argumenty są mega skrajne. Oczywiście, że się takie coś zdarza, ale od 2 lat może menel wszedł 2-3razy kiedy jechałem transportem publicznym. Też się brzydzę trzymania czegokolwiek ale mamusia uczyła, że ręce trzeba umyć, nawet po zabawie telefonem masz #!$%@? syfu na rękach. Każdy autobus ma teraz klimę, większość tramwajow też ją ma...
@obcx: Zapraszam do Poznania. W zeszłym roku przez tydzień nie miałem samochodu, był u mechanika. Od poniedziałku do środy starałem się korzystać z transportu publicznego i nie było dnia, żeby jakiś autobus nie wypadł z rozkładu, mimo, że byłem na przystanku kilka minut wcześniej, a na planowanym rozkładzie miał być autobus w tym czasie. W czwartek i piątek stwierdziłem, że to jakiś żart i pracowałem z domu.

Dziękuję za taki transport
@obcx: ja jestem za uciazaniem korzystania z samochodu w mieście, ale już na etapie gdy miasto pokryte będzie buspasami/metrem a w samych autobusach/komunikacji będą pilnowane pewne standardy. Jak czekam na autobus, który spóźnia się 20minut potem jadę nim całym zatłoczonym, albo śmierdzi bo z tyłu siedzi menel to rozumiem czemu ludzie korzystają z samochodów od razu w takim busie czujesz się jak biedak robak.