Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jestem synem nauczycielki. Opowiem jak to wygląda od środka.
Mama ma nadgodziny, a jest w robocie mniej czasu niż ja. Oczywiście jest jeszcze sprawdzanie zeszytów i sprawdzianów. Nie liczę jej czasu, pewnie lącznie wychodzi to więcej niż etat. Ale biorąc pod uwagę święta, ferie i wakacje no to sami wiecie.
Zarabia naprawdę nieźle. To ze względu na nadgodziny i staż (mianowania i dyplomowania).
A polska szkoła? No jakiś żart, nauczyciele leją sobie na wszystko, aby tylko przypudrować obraz. Aby tylko nikt nikogo ciężko nie pobił, ale żeby ukrócić gnębienie słabszych to nikt palca nie kiwnie.
Gdy słyszę jacy to oni biedni i najbardziej pokrzywdzeni to jakbym rolników słyszał ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie
  • 146
  • Odpowiedz
@delo86 jesli twoj ojciec przygotowuje do olimpiad i jezdzi na nie to dla takiego nauczyciela mam wielki szacunek .
Do dzis pamiętam jak w Lo byl finał ogólnopolski olimpiady w Gdańsku. Gdzie trzeba było na dwa dni jechać to nauczyciele nie chcieli jechac i rodzice ze mna pojechali te 400km
  • Odpowiedz
posiadanie dr daje możliwości pracy w prestiżowych szkołach prywatnych.


@eczolg321: ale Ty rozumiesz ze nagle kazdy nauczyciel nie przeniesie sie do prywatnych szkol bo nauczycieli jest milion razy wiecej niz prywatnych szkol + duza czesc z nich pochodzi z malych miast. Wszystko sie latwo teoretyzuje ale praktyka wyglada zupelnie inaczej.

Odpowiedź sobie szczerze ile wiedzy ze szkoły podstawowej gimnazjum i Liceum przydaje ci sie teraz.


@eczolg321: no niewiele ale co
  • Odpowiedz
@MangoZjem czy ty rozumiesz że w malym miescie 3k netto dużo kasy. XD

Moj dobry znajomy mowi, że wiedza ogólna jest dobra do rozwiązywania krzyżówek a nie do zarabiania kasy. Oczywiście podstawy wiedzy trzeba mieć z kazdej dziedziny.
Tylko jak sobie teraz przypominam po co mi na np. historii mówili o obusmanie czyli jakims szwedzkim urzedniku XD
Zgadzam się problemy na wycieczkach to standard.
Teraz tak pomyślałem że może praca nauczyciela powinna
  • Odpowiedz
czy ty rozumiesz że w malym miescie 3k netto dużo kasy. XD


@eczolg321: no w #!$%@? duzo jak na nauczyciela z przynajmniej 20 letnim stazem bo bez 20% stazowego w zyciu tyle nie wyjdzie. 1300 wiecej niz najnizsza krajowa za ktora byle debil moze pracowac i z (około) 200zl wiecej niz pensja w biedronce do ktorej moze pojsc byle malolat po maturze i ma wieksze mozliwosci rozwoju niz nauczyciel dyplomowany z
  • Odpowiedz
Teraz tak pomyślałem że może praca nauczyciela powinna być premiowana np. Masz ucznia w olimpiadzie ogólnopolskiej to 5k premi rocznej itp.


@eczolg321: przerodziloby sie to w patologie typu, pomaganie uczniowi w pisaniu testu, zeby tylko sie dostal ale zawsze to jakis pomysl
  • Odpowiedz
@MangoZjem tylko bracie masz rację tylko lepiej byc nauczycielem za 2 k niz pracować fizycznie w biedronce za 3k. Juz nie chodzi o prestiż xd
Podstawa wiedza tak. Wiedza która ułatwia zycie to 20% wiedzy w szkole.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania No niestety, praca 90% nauczycieli tak wygląda, a pozostałe 10% faktycznie zasluguje na te podwyżki o które się wszyscy kłócą.

Źródło: miałem przed sobą możliwość skonczenia pedagogiki i filologii, także również wiem jak to wygląda od środka.
  • Odpowiedz
@MangoZjem Jak bylem na 4 finałach wojewódzkich to tam pilnowsli lepiej niz na maturze np. Kazali w 2011 zegarki pokazac , gdyż mogs być to smartwatche (wtedy na oczy smartwatcha nie widziałem i oni pewnie tez).
O finale ogólnopolskim to juz nie wspominam najpierw cześć pisemna 60 min pozniej 5 najlepszych osób ustnie odpowiada przrd cala aula ludzi co mnie mega stresowalo dlatego nigdy nie wygrałem Xd
  • Odpowiedz
tylko lepiej byc nauczycielem za 2 k niz pracować fizycznie w biedronce za 3k. Juz nie chodzi o prestiż xd


@eczolg321: a co jest lepszego w byciu nauczycielem za 2k od bycia pracownikiem biedronki za 3k? pytam powaznie
  • Odpowiedz
@MangoZjem Co prawda nie pracowałem w biedronce i nie mam znajomych tam ale jak widzę jak ciezko pracują fizycznie to zastanawiam sie czy do emerytury dopracuja. Mam dużo szacunku dla tych Pań które wykładaja towar i slysza dzwonek i biegna do kasy.
Wiesz kiedyś mi moj kuzyn powiedział ze zarabia 9 k netto jako kierowca tira ale przyznał że do emerytury tam nie da sie pracowac.
  • Odpowiedz
Co prawda nie pracowałem w biedronce i nie mam znajomych tam ale jak widzę jak ciezko pracują fizycznie to zastanawiam sie czy do emerytury dopracuja. Mam dużo szacunku dla tych Pań które wykładaja towar i slysza dzwonek i biegna do kasy.


@eczolg321: a co z panami? tam nie pracuja jedynie kobiety. jak mowie, byle gowniarz po maturze moze tam pracowac i na start dostaje porownywalnie tyle co nauczyciele po przynajmniej 20
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: W technikum miałem spoko gościa od religii. Kiedyś powiedział że ma trochę ponad 3k na rękę. Mój wychowawca miał podobna pensje a co dwa lata sobie chodził na urlop zdrowotny bo jakieś tam problemy miał. Dlatego ja uważam że narzekają ci którzy nie umieją sobie poradzić. Gościu od którego brałem korki, poza nauczaniem w szkole, udzielaniem korepetycji (a ludzi do niego pełno bo jest dobry) robi jeszcze meble. Dobry nauczyciel
  • Odpowiedz