Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko188
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

697

Polska wyprodukuje własne pociski artyleryjskie 155 mm

Polska wyprodukuje własne pociski artyleryjskie 155 mm

Piotrków Trybunalski właśnie staje się symbolem nowej ery w polskiej obronności - w mieście tym powstaje pierwszy w pełni polski pocisk artyleryjski kalibru 155 mm (bez zagranicznych licencji, w całości zaprojektowany i produkowany w kraju).

r.....w
r.....w
konto usunięte
z
medium.com
dodany: 20.04.2025, 11:18:27
  • #
    piotrkowtrybunalski
  • #
    wojskopolskie
  • #
    armia
  • #
    piotrkowskiej
  • #
    obronnosc
  • #
    przemysl
  • 168
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (1)

Generał Drewniak: Przespaliśmy lata
konto usunięte
z youtu.be
  • 0

Komentarze (168)

najlepsze

sCk_
sCk_
20.04.2025, 21:19:16 via Wykop
  • 443
Mamy czwarty rok wojny. Ukraina będąc w wojnie, stworzyła przemysł zbrojeniowy, opracowała najlepsze rozwiązania dronowe na świecie. My sie cieszymy że za półtora roku, może będziemy produkować swoje pociski.
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

N.....x
konto usunięte 20.04.2025, 22:00:35 via Wykop
  • 124
@sCk_: państwo z kartonu
  • Odpowiedz
wooster
wooster
21.04.2025, 04:11:22 via Android
  • 109
@sCk_ a za 30 lat będziemy mieli elektrownię atomową. Trzeba się cieszyć z małych rzeczy.
  • Odpowiedz
Kemo
Kemo
20.04.2025, 13:02:13 via Wykop
  • 162
Dawnej siły tego zakładu to się już nie zobaczy ale to i tak bardzo dobra wiadomość dla fabryki i miasta
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

wio123
wio123
wio123
21.04.2025, 15:48:38 via Wykop
  • 2
Może piona wróci na areny w końcu mają zajebista odlewnie.
  • Odpowiedz
Grzesiok
Grzesiok
20.04.2025, 20:21:17 via Wykop
  • 118
Mnie zastanawia jak działają polskie firmy zbrojeniowe gdy chodzi o rekrutacje. Stawiają na dobrych fachowców czy znowu miejsca są tylko dla pociotków i sąsiadów? Mam pewną obserwację w tym temacie - mam nadzieję, że błędną.
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

elemenTH
elemenTH
20.04.2025, 21:01:55 via Android
  • 79
@Grzesiok powiem tak, w R&D pracują nieźli specjaliści, w kadrach kierowniczych bywa różnie.
  • Odpowiedz
heksengerg
heksengerg
20.04.2025, 21:06:31 via Android
  • 50
@Grzesiok w zakładach wygląda to tak, że zatrudnia się po rodzinie i znajomych. A pracuje tak, by się nie narobić.
  • Odpowiedz
Blackorange
Blackorange
20.04.2025, 15:52:24 via Wykop
  • 58
Uwierzę jak zobaczę, niestety trudno mi w to uwierzyć. Nie znam się na amunicji, niemniej wydaje mi się, że nie wkłada się do tych pocisków TNT - ten faktycznie produkuje się w Polsce, ale nowoczesny proch kompozytowy, a tego nie produkujemy w Polsce. Mieliśmy mieć go po zakupieniu helikopterów od Francuzów, ale sprawa się rypła. Proch od Francuzów będzie sprowadzał Niewiadów, bo linia produkcyjna którą kupili od Słowaków nie obejmuje produkcji prochu
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

kiedystobylyloginy
kiedystobylyloginy
kiedystobylyloginy
20.04.2025, 20:40:13 via Wykop
  • 12
@KingaM: Zapewne czym innym jest zrobić coś w warunkach laboratoryjnych, a co innego wytwarzać powtarzalnie, bezpiecznie, wysokiej jakości produkt na skalę przemysłową.
Miało się dać - z tego, co pamiętam nawet któryś z zakładów nawet zainwestował w jakieś maszyny, które ponoć do dziś stoją nieuruchomione - ale póki co się nie dało. Nie produkujemy w Polsce nitrocelulozy. Mamy dwie fabryki czarnego prochu (Pionki i Złoty Stok). Ot i tyle.
  • Odpowiedz
hhhijuaaaa
hhhijuaaaa
20.04.2025, 21:17:22 via Wykop
  • 35
@Blackorange: rozbiory, 2 wojny a my dalej nie myslimy o wojsku, to jest jakas kpina, jakbys po prostu chcieli zeby znowu polski nie bylo
  • Odpowiedz
MichuXXX69
MichuXXX69
MichuXXX69
20.04.2025, 19:50:27 via Wykop
  • 41
No dobra, ale ile mogą produkować ? Konkret.
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Plemus
Plemus
Plemus
20.04.2025, 21:35:47 via Wykop
  • 63
@MichuXXX69: pewnie na początku mało, a później więcej
  • Odpowiedz
MichuXXX69
MichuXXX69
MichuXXX69
20.04.2025, 21:49:30 via Wykop
  • 43
@Plemus: Konkret ? Od 3-ech lat mamy wojnę za naszą granicą i nie mamy zapasów amunicji...
  • Odpowiedz
b_oski
b_oski
20.04.2025, 19:35:56 via Wykop
  • 37
Pocisk artyleryjski? Bez licencji? W całości w kraju? Mega! Jeszcze 25 lat i może będziemy mieć własne pociski kierowane!
b_oski - Pocisk artyleryjski? Bez licencji? W całości w kraju? Mega! Jeszcze 25 lat i...

źródło: 6C4MS5EX3RGRFELIMLSN6AAHCM

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ArtyQ
ArtyQ
21.04.2025, 05:56:49 via Wykop
  • 6
@b_oski: Wersja optymistyczna(╯°□°)╯︵ ┻━┻
  • Odpowiedz
Bonthyc
Bonthyc
20.04.2025, 21:22:25 via Wypiek
  • 34
Już tyle razy przed samymi wyborami czytałem o planowanych przełomowych inwestycjach w Polsce, że pozwolę sobie być jak niewierny Tomasz - uwierzę jak zobaczę.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

DzikWesolek
DzikWesolek
21.04.2025, 05:14:00 via Wykop
  • 2
@Bonthyc: Tomasz zdaje się musiał nawet dotknąć, bo sam widok mu nie wystarczał.
  • Odpowiedz
jamajskikanion
jamajskikanion
21.04.2025, 08:13:30 via Wykop
  • 15
W 4 roku wojny "wyprodukują" gdzieś w przyszłości pociski z lat 70.
TERAZ POLSKA, DOBRZE JEST.
Minister obrony narodowej więcej spędził gadając o deweloperce niż obronie
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

prgwzk
prgwzk
21.04.2025, 07:04:11 via Wykop
  • 15
Grafen,Izera, Polski czolg,elekrownie atomowe,cpk, fabryki amunicji, rozbudowa portow co tam jeszcze mialo byc?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

tanaka1234
tanaka1234
tanaka1234
21.04.2025, 14:01:17 via Wykop
  • 1
@prgwzk: Kamera i papier przymnie każde bajdurzenie.
  • Odpowiedz
nnamrebmob
nnamrebmob
21.04.2025, 17:45:57 via Wykop
  • 3
@prgwzk: perowskity, niebieski laser, gaz z łupków, wodorowanie węgla
  • Odpowiedz
bodek38
bodek38
bodek38
21.04.2025, 09:18:43 via Wykop
  • 12
Korea Północna, niby zacofany kraj, a produkuje tego miliony, a u nas dopiero trwają próby, wstyd i tyle.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Alakecz
Alakecz
Alakecz
22.04.2025, 08:51:13 via Wykop
  • 0
@bodek38: tak produkuje miliony niskiej jakości pocisków, które niszczą działa w których są stosowane, ale za to jej obywatele głodują i są de facto niewolnikami. Polska jak i kraje UE poprzez 80 lat pokoju nie widziały sensu w zbrojeniach, skoro sprzęt można kupić za oceanem, lepiej było bogacić obywateli niż magazyny wojskowe. A to, że dziad Putin postanowił że zamiast prosperity woli bezsensowną wojnę no to trzeba po prostu wrócić
  • Odpowiedz
bodek38
bodek38
bodek38
22.04.2025, 12:01:11 via Wykop
  • 0
@Alakecz: Jak mówi łacińskie powiedzenie, jeśli chcesz pokoju, przygotuj się na wojnę.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 8
  • Strona 1 z 8
  • >

Hity

tygodnia

Czy "naukowczyni" Kornelia Wieczorek próbuje uciszyć krytyków?
Czy "naukowczyni" Kornelia Wieczorek próbuje uciszyć krytyków?
3210
Tor Poznań zamknięty dla wyścigowej rywalizacji! Jedyny taki obiekt w Polsce
Tor Poznań zamknięty dla wyścigowej rywalizacji! Jedyny taki obiekt w Polsce
3155
Dziś mija 54 rocznica podjęcia decyzji o budowie elektrowni atomowej
Dziś mija 54 rocznica podjęcia decyzji o budowie elektrowni atomowej
3102
Karol Nawrocki odznaczył 17-letnią "naukowczynię" Kornelię Wieczorek
Karol Nawrocki odznaczył 17-letnią "naukowczynię" Kornelię Wieczorek
2744
Paradoks na rynku czekolady. Jest dużo droższa, choć kakao potaniało o 60 proc.
Paradoks na rynku czekolady. Jest dużo droższa, choć kakao potaniało o 60 proc.
2458
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #lodzkie
  • #tomaszowmazowiecki
  • #piotrkow
  • #podrozujzwykopem
  • #lodz
  • #irenasendler
  • #paczkomat
  • #pabianice
  • #radomsko
  • #radiopiotrkow
  • #korupcja
  • #polska
  • #piotrkowtryb
  • #belchatow
  • #policja

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking