Wpis z mikrobloga

Dziś minął dokładnie rok od założenia aparatu. Aktualnie na sam aparat, pierwszą wizytę, zdjęcie i wizyty kontrolne wydałam 5030 zł. Czy warto jest zakładać aparat? Warto! Ja osobiście czuję się 10x piękniejsza dzięki tej lśniącej zbroi, a noszenie jej, tak jak wszyscy straszą nie jest wcale takie złe. Szczerze mówiąc to kocham swój aparat! Więc jeśli jeszcze się zastanawiacie, to polecam! W razie pytań służę pomocą #ortodoncja #pokazaparat
m.....f - Dziś minął dokładnie rok od założenia aparatu. Aktualnie na sam aparat, pie...

źródło: comment_QiQT16GlPs126bSz8vr7Lk3bmhoDklAt.jpg

Pobierz
  • 112
  • Odpowiedz
@mamawolf: Szczerze to są najlepiej wydane pieniądze, cholernie warto dla wyleczenia kompleksu
Ja zdjęłam swój po 2,5 roku noszenia w styczniu i czasami za nim tęsknię bo tak go dobrze wspominam echhhhhh
  • Odpowiedz
@mamawolf aparat jest spoko. Nie jest faktycznie straszny, boli tylko trochę na początku i to też nie jakoś bardzo (może to kwestia aparatu, zębów i ortodonty). Ale też nie powiedziałabym nigdy, że swój kochałam. Nie przeszkadzał mi szczególnie ale bardzo się cieszyłam, jak już go zdjęłam. :D
  • Odpowiedz
jeden wampirzy kieł


@mamawolf: Co się z takim dokładnie robi? No bo przecież sam aparat nie sprawi, że ten ząb będzie przybierze inny kształt. Pytam bo też jestem wampirem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@naziduP: weź do innego orto idź, wyrywali do aparatu 10 lat temu. Najwyżej będziesz nosił przez rok taki rozszerzający, #!$%@? jest bo przez pierwszy tydzień pysk spuchnięty, ale zawsze warto zostawić swoje zęby. Zwłaszcza, że czwórki przejmują część roboty szóstek, które są najbardziej obciązonymi zębami.
  • Odpowiedz
@DulGukat: I tak już mam aparat podniebienny, lip-bumper i normalne aparaty. Mam wąską szczękę i jednocześnie bardzo duże zęby. Oczywiście chciałem bez wyrywania, ale nie było innej opcji. No i zęby robi mi najbardziej polecana orto w Krk, a nie jakiś partacz :)
  • Odpowiedz
@naziduP: Siema, zastanawiam się nad aparatem, też mam zwężoną szczeke, ale rozmiar zębów chyba w normie i nie chciałbym mieć nic wyrywanego. Masz może jakieś zdjęcia jak to u ciebie wyglądało przed aparatem, bo nie wiem czy mam się łudzić bezekstrakcyjnym leczeniem?Jeśli możesz to priv oczywiście
  • Odpowiedz
@mamawolf
Po 3.5 roku nadal nie mam prostej linii zębów. Ortodontka powiedziała, że jak żyje tak nie miała takiego przypadku... Mam nadzieję, że jeszcze max rok i to zdejmę w cholere.
  • Odpowiedz