Wpis z mikrobloga

#motoryzacja
Opony całoroczne, tak czy nie? nie jeżdżę dużo samochodem (do 7-8 tysięcy km rocznie) i zastanawiam się czy w moim przypadku jest sens zmieniać na letnie/zimowe czy przejść może na wielosezonowe.
  • 9
@Kielek od 4 lat stosujemy we flocie wielosezonowe(dobrej jakości, marka premium). Jeździmy po wsiach i miastach, czasem od 4 rana gdy drogi są w fatalnym stanie. Sam jestem w szoku jak to dobrze jeździ. Osobiście polecam, ale od jakichś 8 lat nie było porządnej zimy w naszym rejonie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@r5678: gdyż? Nie wyśmiewam jakby co, serio pytam bo sam zastanawiam się nad zakupem wielosezonu do jazdy do pracy i spowrotem po miescie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@r5678: gdyż? Nie wyśmiewam jakby co, serio pytam bo sam zastanawiam się nad zakupem wielosezonu do jazdy do pracy i spowrotem po miescie
@Jack0wy: Dlatego ze wielosezon jest #!$%@? w lecie na mokrym, wiele nie różni się od opony letniej w zimie. Tyle całorocznych już przerobiłem na roznych autach znajomi też że te.opony są bez sensu. w zimie z kazda opona całoroczna były problemy kompletnie nie dają sobie rady. Tak
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@r5678: może i racja ale przejeżdżając w sumie 9km dziennie bez piłowania w mieście nie spodziewam się jakichś ekstremalnych warunków, a do "normalnej" jazdy gdzie indziej mam auto z dwoma kompletami gum. Jeszcze to rozważę...
Do takiej jazdy według mnie w zupełności by Ci wystarczyły. Ja mam w jednym samochodzie założone Yokohamy 4S AW21 i jazda na nich jest jak najbardziej dobra. Nie jedną oponę sezonową by zawstydziły.