Wpis z mikrobloga

Wiecie, co bardzo lubię w Brytyjczykach ? To, że mając całkowicie przeciwstawne poglądy na jakiś temat potrafią dyskutować, argumentować i akceptowac fakt, że ktoś ma na jakiś temat inne zdanie zamiast zachowywania się jak małpa której ktoś nasrał do banana i używania argumentów ad personam.



#emigracja #uk #brexit #opinia #niepopularnaopinia #polak #nosaczsundajski #nosacz #bekazlewactwa #bekazprawakow #bekazpodludzi
  • 38
@peszmerd: Waflujący się i szkalujący ? #!$%@?, proszę Cię.

Nie napisałem nic odkrywczego poza faktem, że Anglicy (jak mi się wydaje - w większości) mają tysiąc razy większą kulturę dyskusji nawet kiedy pojawi się ciężki temat i potrafią dyskutować bez uciekania się do wycieczek osobistych i przenoszenia tego na relację z drugą osobą.

Z osobistego doświadczenia: spośród znajomych 'katol wersja hard' tylko trzy osoby (tak, trzy osoby) nie rzutują tego, że
@Wujek_Fester: też miałem kiedyś takie złudne wrażenie. A potem kilka razy obejrzałem na żywo obrady brytyjskiego parlamentu. To co się działo gdy premier May wygłaszała sprawozdanie nt. swojej umowy brexitowej to był jawny szczyt chamstwa i prostactwa.
Buczenie, krzyki, rozmowy kilku osób w części sali (tam mają malutki parlament). Spiker kilkukrotnie uspokajał ich stwierdzeniem, żeby się uspokoiło, bo czy komuś się to podoba czy nie, premier May jest premierem i wygłosi
Nie napisałem nic odkrywczego poza faktem, że Anglicy (jak mi się wydaje - w większości) mają tysiąc razy większą kulturę dyskusji nawet kiedy pojawi się ciężki temat i potrafią dyskutować bez uciekania się do wycieczek osobistych i przenoszenia tego na relację z drugą osobą.

Z osobistego doświadczenia: spośród znajomych 'katol wersja hard' tylko trzy osoby (tak, trzy osoby) nie rzutują tego, że stoimy po przeciwnych stronach barykady w kwestiach religijnych i światopoglądowych
@Wujek_Fester dużo też zależy od wykształcenia. Przecież inaczej będzie wyglądała dyskusja między sebixami i chavami a zupełnie inaczej z ludźmi wyksztalconymi, których szczytem możliwości nie jest latanie z paleciakiem po magazynie ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Wujek_Fester: ahyhaahah
W każdej populacji są odpadki i w UK jest ich równie dużo co w Polsce (jak nie więcej). Poszerz swoje horyzonty to wszędzie znajdziesz zarówno erudytów jak i przygłupów co nie znają się na "analogowym" zegarku, czy nie wiedzą skąd bierze się bekon, mleko czy jajka i potrafią tylko oglądać tv i rzucać #!$%@?.
Pobierz
źródło: comment_zqdyA7VGtNUz6fmjXfCsEiquKWkZSktU.jpg
Kiedy Polacy się tego nauczą.....


@Wujek_Fester: ktoś kiedyś mądrze napisał, że dyskusja to wspólne poszukiwanie prawdy. U nas to niestety tak nie działa, ponieważ poziom kultury osobistej Polaków jest katastrofalnie niski. Przez lata zaborów, wojen, komunizmów i innych plag wybite zostały prawie wszystkie wyższe sfery, a reszta uciekła. Na kim ma się społeczeństwo wzorować? W takim Zjednoczonym Królestwie jest królowa, wiadomo, że w dyskusji nie używa zwrotów typu: "#!$%@? ci w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wujek_Fester: uuu nie wiem w jakiej ty Anglii żyjesz, jestem farmaceutą i ludzie w aptece po radosnym uśmiechaniu się podczas obsługi pacjenta nawijają tak na nich że two-faced to delikatne określenie
@Wujek_Fester: Prawdopodobnie, z dużą możliwością chyba raczej nigdy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Co nie zmienia faktu, że to problem. Szczególnie, że wszyscy Ci którzy krzyczą o wolności i tolerancji, sami mają jej mało. Widzą tylko swój "ogródek" i nie uznają zdania innych, gdy te odbiega od ich własnego.
a gdy trzeba było wracać do pracy ktoś rzucił kawałem, wszyscy podziękowali sobie za miłą dyskusję i wrócili do siebie bez wzajemnych animozji.


@Wujek_Fester: może to kwestia otoczenia, w moich w sumie już 3 kolejnych miejscach pracy tak właśnie było jak to opisałeś, gorący klub dyskusyjny a na koniec przybicie piątki w podziękowaniu za ciekawie spędzony czas.
Dzisiaj w pracy mieliśmy - po raz kolejny - dyskusję n/t brexitu. Anglicy - brexitowcy, Anglicy - antybrexitowcy i reszta osób od Rosji, poprzez Polskę, Niemcy, Francję, Włochy, Hiszpanię, Irlandię aż do Kanady. Były kompletnie przeciwstawne argumenty, czasami lekkie docinki... i - uwaga - nikt nikomu nie kazał się leczyć, nikt nikogo nie nazwał idiotą - argument - kontrargument - argument - kontrargument - jak mecz w tenisa - a gdy trzeba
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Wujek_Fester: stary, #!$%@?, wiemy że od x chwalisz UK w każdy możliwy sposób, ktoś Ci w Polsce na odcisk nadepnął bądź coś ci się nie udało czy nie wyszło, jesteś w tej kwestii stronniczy, mam kompletnie odwrotną opinię, więcej rzeczowych rozmów miałem w Pl,a przedwczoraj starszy muslim który mnie obsługiwał w Barclays nie mógł przestać wychwalać Polski w której spędził wiele czasu że swoim znajomym z Krakowa z którym studiował. Wspomniał
@dies-irae: Poniekąd wypowiedzi takie jak Twoja też miałem na myśl - nie znasz mnie, na oczy nie widziałeś, nawet nie wiesz jak mam na imię - i od razu masz projekcję, że wychowywałem się wśród patologii. Pudło i projekcja prowadząca do ad personam.

@patchupdate: Osoby jakie mi na odcisk nadepnęły policzę na palcach jednej ręki i dawno do nich przestałem żywić urazę. Wychodziło mi też - jak na warunki polskie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wujek_Fester: naprawdę nie wiem w jakich kręgach się obracasz, ale nigdy w pracy nie zdarzyło mi się zeby ktokolwiek w pracy prowadziłby rozmowę w chamski sposób (z resztą nie wyobrażam sobie zeby osoby z bardzo niskimi umiejętnościami międzyludzkimi byli w stanie przejść rekrutację w porzadnej firmie), ale przyznaję nie pracowalem w fabryce na produkcji - byc moze nie znam twojego punktu widzenia.

Z resztą co tu dużo gadać, wiekszosc twoich wpisów
@Wujek_Fester ale w Polsce w miejscu pracy czy wśród znajomych tsz nikt nikomu nie każe się iść leczyć czy nie startuje z łapskami. Mamy w teamie skrajna lewaczke oraz żołnierza tej słynnej Obrony Terytorialnej o mocno prawicowych poglądach. I jakoś są w stanie być w 1 teamie a nawet rozmawiać ze sobą bez klotni.

To internet wyzwala w ludziach tak #!$%@? poziom dyskusji i rzucanie argumentem ad persona we wszystko. Jesteśmy w
@Wujek_Fester: u mnie w pracy dyskusja na tematy, w których ludzie maja przeciwstawne poglądy wyglada identycznie, razem z tym żartem na końcu. Nie wiem gdzie i z kim w Polsce pracowałeś, ja pracuje z samymi Polakami. A siedzę w pokoju z gościem co jest gejem weganinem i innym, który czasem przychodzi w koszulce z wizerunkiem Dmowskiego. Z reszta w żadnej pracy, w której byłem ani w towarzystwie, w którym się obracam