Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Witam
Mam do Was pytanie.
Czy da się waszym zdaniem nauczyć od podstaw na maturę z fizyki w rok? Obudziłem się, że jednak chciałbym iść na Politechnikę na Informatykę (a nie na ekonomię), a tam fizyka by mi się przydała. U mnie w szkole panuje opinia, że to nie możliwe, i aby dać sobie spokój. Nauczyciele też tak twierdzą. Co o tym myślicie?

#licbaza #szkola #matura

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie
  • 19
@AnonimoweMirkoWyznania
Najpierw sprawdź sobie jakie wyniki z matury bierze pod uwagę uczelnia. Jeśli wymaga rozszerzenia - może być ciężko.
Dużo też zależy jak mocno ogarniasz fizykę na dzień dzisiejszy. Weź sobie jakieś korki, tylko pamiętaj też że musisz dużo ogarniać w swoim wolnym czasie.

A nauczycielom z takim podejściem #!$%@? do dupy. I tacy ludzie uczą w szkołach, masakra.
@AnonimoweMirkoWyznania: taa zobaczysz na studiach jakie zakresy materiałów ogarnia się w jak krótkim czasie. Jeżeli masz głowę do analizowania zjawisk i szukania wyjaśnień to jak najbardziej. Za moich czasów była zależność podstawa -teoria, rozszerzenie -zadania, przeanalizuj progi punktowe i swoje możliwości. O korepetycje może być ciężko, nie spotkałem na swojej takiego ogólnego fizyka, który by umiał czegoś nauczyć