Wpis z mikrobloga

Wszystkim przeciwnikom "seksualizacji dzieci" polecam dowiedzieć się, jak wygląda przygotowanie do pierwszej spowiedzi. Nigdy nie zapomnę tej sceny: kolejka do konfesjonału, dziewczynki w wałkach na głowie, chłopcy obgryzają paznokcie, wszyscy bladzi ze strachu, że nie dostaną rozgrzeszenia z powodu "tych spraw", wymieniają się plotkami, jak najlepiej nazwać "ten grzech".

I coś mi się wydaje, że ten strach byłby mniejszy, gdyby taka rozmowa mogła odbyć się z nauczycielem/-ką dysponującym wiedzą naukową, a nie księdzem, o którego bogatym życiu seksualnym krążyły różne plotki. I który nieuchronnego rozwoju seksualnego człowieka kazał się swoim owieczkom wstydzić, a wręcz bać, strasząc bajkami o ogniach piekielnych. I gdyby taka rozmowa była rozmową, a nie zmuszeniem do wyznań-monologów przed obcym chłopem.

#neuropa #bekazkatoli #pedofilewiary #naukowcywiary #religia #4konserwy
Pobierz rzuberbozy - Wszystkim przeciwnikom "seksualizacji dzieci" polecam dowiedzieć się, ja...
źródło: comment_wEnnp6jajb4sysLvcPzE3RxbBYCIku1G.jpg
  • 17
@rzuberbozy: Ogółem to bardzo ciekawa i przewrotna perspektywa na seksualizację młodzieży. Mam tylko jeden problem z tym wszystkim. Za dzieciaka zdarzało mi się chodzić do spowiedzi. Miałem komunię i tak dalej. Nie przypominam sobie NIKOGO kto wspomniałby o "tych sprawach" czy "tym grzechu". Nie wywoływało to żadnej nerwowości we mnie ani moich kolegach czy koleżankach. Nerwowość wywoływał sam fakt spowiadania się jakiemuś księdzu jak na przesłuchaniu. O seksie jakoś wtedy nie
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rzuberbozy: byłeś kiedyś w kościele? XD Nie wiem jaką masz przeszłość z duchownymi, ale chciałbym Cię poinformować, że nie każdy był przez takowego molestowany xD

Poważnie. Moja spowiedź i moich znajomych wyglądała zupełnie inaczej, niż to opisujesz.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@rzuberbozy: Nigdy nie zapomnę tej sceny: kolejka do konfesjonału, dziewczynki w wałkach na głowie, chłopcy obgryzają paznokcie, wszyscy bladzi ze strachu, że nie dostaną rozgrzeszenia z powodu "tych spraw", wymieniają się plotkami, jak najlepiej nazwać "ten grzech".
TY MI POWIEDZ XDDDD
Nigdy nie zapomnę tej sceny: kolejka do konfesjonału, dziewczynki w wałkach na głowie, chłopcy obgryzają paznokcie, wszyscy bladzi ze strachu, że nie dostaną rozgrzeszenia z powodu "tych spraw", wymieniają się plotkami, jak najlepiej nazwać "ten grzech".


@rzuberbozy: Tak było xD
@rzuberbozy: Dla rzetelności trzeba zaznaczyć, że wspomniane fragmenty zostały już usunięte, a poprzednie książeczki wycofane. Wydawnicto JUT, które wydało tą książeczkę określa się jako katolickie, natomiast autorem tekstów do tej książeczki jest osoba świecka, pani mgr Bogumiła Ciuraj.

Prawda jest taka, że (o ile samo wydawnictwo zgodzi się na to) każdy może sobie wydać taką książeczkę. Autor może w swoim zakresie wysłać zapytanie do kurii, którym otrzyma pozwolenie na to, że