Wpis z mikrobloga

Mam nadzieje, ze nauczyciele dostaną 1000 złotych podwyżki. Przecież to takie racjonalne, ze wszyscy nagle dostaną dodatkowe pieniądze. Ogólnie jest to grupa zawodowa, która doskonale się wywiązuje ze swoich obowiązków. Podam kilka przykładów. Podobno już skończyło się to, ze Pani nauczyciel kazała czytać książkę na lekcji a sama robiła co chciała otóż nie. Przykład świeży z wczoraj, kuzyn 14 lvl opowiadał, ze pani wyszła sobie na korytarz i głośno rozmawiała z kolezanka na jakieś gownotematy a im kazała czytać. Potem weszła do klasy i zaczęła robic imbe dlaczego było tak głośno, ze słyszała za drzwiami. Później pytała z tej książki i wstawiała jedynki. Wiec nic się nie zmieniło.Sąsiadka mówiła, która ma dwa gowniaki, ze pół ferii rozwiązuje z nimi zadania bo tyle maja pozadawane bo nauczycielka się nie wyrobi z programem i to mamy musza rozwiązywać zadania z dziećmi. Absurd. Już nie mówiąc o moich czasach w szkole. Nauczyciel wfu, który ma tak ciężka prace. Biegajcie 5 kółek dookoła boiska skipping a skipping b dobra, rzuca piłkę i mówi grajcie. Te mityczne wywiadówki, które są 2 albo 3 w roku. Przerąbane przyjść na dwie godziny do roboty. Dyskoteki szkolne na których nauczyciele piją kawkę. Przerwy między lekcjami. Tak maja dyżury, ale to rotacyjnie. Większość pije kawę w pokoju nauczyciela. Ferie wolne, wakacje wolne, przysługuje roczny albo dwu roczny urlop zdrowotny, dzień nauczyciela, i inne święta okolicznościowe, oczywiście długie weekendy zawsze wolne, weekendy zawsze wolne. No, ale narzekanie. Dobra ja bym nie poszedł do tej roboty bo nie płaca dobrze, ale danie każdemu po 1000zl nie rozwiąże problemu. Trzeba zmienić ten system żeby ludzie chcieli tam pracować a nie uczył nas najgorszy odpad z uczelni, który nie potrafi niczego. 1000zl tego nie zmieni. #nauczyciele #bekazpisu #bekazlewactwa #rozdawnictwo #socjalizm #szkola #studbaza
  • 66
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pawu1on: nie, dam tym którzy się spisują dobrze. Wymyślić jakiś system który premiuje dobrych nauczycieli a nie n--------o pana od wf i starającego się pana od fizyki tak samo
  • Odpowiedz
  • 0
@Niebadzlosiem zmień pracę, weź kredyt ))¯_(ツ)/¯ ja tego k---a nie rozumię. Wszystkim źle, ale pracy nie zmienią. Czyli w sumie im nie jest tak źle ))¯_(ツ)
  • Odpowiedz
@J-Roc: Ok zmienię pracę i co to da ?
Ktoś inny przyjzie na moje miejsce i myślisz że będzie dbał o bezpieczeństwo oddawąl się pracy czy po prostu się starał za taką kasę xD?
Niemożliwe, to jst isosta problemu.
  • Odpowiedz
  • 4
@Niebadzlosiem tylko o to chodzi, że tej pracy nie zmieniają, bo dobrze wiedzą że za takie o----------e się nigdzie nie dostaną więcej. Polskie szkolnictwo to jest największy rak jaki może być, ale im się należy bo uczą młodzież przepisywać tekst z książki do zeszytu hurrr durrr
  • Odpowiedz
@J-Roc: Szkolnictwo to ważny składnik naszej przyszłości.
Więcej kasy -> lepsi nauczyciele -> lepsze staranie -> lepsi uczniowie. Proste nie ;d?
Mało kasy- > g---o belfry-> g---o nauka -> pora na csa xD
Jak miałem ciekawie prowadzone zajęcia to się o wiele więcej nauczyłem. I polubiłem te przedmioty.
A po co się mają starać za taką kasę? Wypruwałbyś sobie flaki za 2500zł ?
2 491 PLN - za stroną https://wynagrodzenia.pl/moja-placa/ile-zarabia-nauczyciel
  • Odpowiedz
  • 20
@Niebadzlosiem a myślisz że jak będą mieć 5k to sie będą starać? Otóż k---a nie, bo nikt tego nie sprawdza ani nie normuje. Patologia jak jest tak i będzie, i zarobki tego nie zmienią. To jest wszystko do poprawy, zaczynając od podstaw
  • Odpowiedz
@J-Roc: Dobra zarobki skłonią ludzi którzy chcą pracować w danych zawodach o pójscie tam.
Najlepiej dać podwyżki i dać jakiś organ kontrolujący czy dana szkoła/posterunek/sekcja kolejowa/oddział strażacki/szpital działa dobrze.
Np w formie ankiet o danych nauczycielach - dzieci + rodzice na każdej wywiadówce anonimowo opisują + ocena od 1/10 i jak wyjdzie że się nie stara, 0 dykcji uciąc premię jak to nie pomoże to wywalić i przyjąć lepszą kadrę a lepsza kadra będzie bo kasa kusi.
Przykład na kolei robisz jako dyżurny ruchu - najwyższe stanowisko odpowiadasz za k---a wszystko xD
ludzi w torach, urządzenia, nastawniczych/zwrotniczych z nastawni obok, pociągi warte kupe kasy by nie wjechały sobie w dupsko, pilnuijesz dokumentacji czasów, w c--j obowiązków, w c--j rzeczy które pójdą nie tak i zarabiasz 2700 xD Do tego masz 1.5 %premii rosnącej co roku. Czyli ciulnia. Dlatego sporo osób robi na 2 prace.
Kolega kolegi ( ͡° ͜ʖ ͡°) robi w budowlance, wraca kompletnie z-----y i pracuje jako
  • Odpowiedz
A u mnie w techbazie sporo nauczycieli ukończyło tą szkołę i tam wróciło. Dosłownie sam najgorszy sort który nie potrafił wykorzystać wiedzy do znalezienia pracy.

Jeden ziomek z tamtego k--------a(chyba inną szkołę skończył ale jak się dowiedzieliśmy kiedyś na praktykach gdzie spotkaliśmy typka co się z nim uczył był gnębiony całą szkołę i studia) nie robił nic innego tylko wyśmiewał się z uczniów i dosłownie niczego nas nie nauczył. Czasem włączył film Zelenta na YT

A na koniec wisienka czyli "jesteśmy przeladowani pracą nawet w domu"
Sprawdzianów to u nas było od c---a. Ale te z września potrafili oddać w grudniu/styczniu i w tydzień do końca półrocza trzeba było wszystko poprawić albo zapraszamy na poprawę półrocza/roku
  • Odpowiedz
@J-Roc: A za naszą zachodnią granicą:
Dyżurni ruchu pełnią kluczową funkcję w transporcie kolejowym, kierują oni bowiem nastawniami i odpowiadają za cały ruch kolejowy. To właśnie oni dbają o to, by nie doszło do jakiejkolwiek kolizji. Za tak odpowiedzialną pracę otrzymują około od 33 do 50 tys. euro rocznie. MINIMALNIE 2,75 k euro na miesiąc.
  • Odpowiedz
  • 0
@Niebadzlosiem na kolei się nie znam, więc się nie wypowiem. Ale w kwestii nauczycieli to bym j---ł prądem, bo ta patologia tam trwa od lat, i nic się nie zmienia, mimo podwyżek. Prawda jest taka, że zarabiają najwięcej, a robią najmniej. Przeciętny pracownik fizyczny pracuje min. 40h w tyg. A nauczyciel połowę z tego, a zarabia 2 razy więcej, i gdzie tu sprawiedliwość?
  • Odpowiedz
A to nie jest trochę tak, ze skoro nauczyciele są słabi to powinno się zaproponować lepsze warunki pracy, żeby bardziej wykwalifikowani i inteligentniejsi ludzie chcieli się tym zajmować?
  • Odpowiedz
@Leonard000 wyrzucić z roboty tych którzy się nie nadają. Ich godziny dać ludziom którzy nadają się do tej roboty. Mniejsza liczba nauczycieli =możliwość pensji dla pozostałych. Wprowadzić testy psychologiczne dla nauczycieli. Oceniać ich głównie pod kątem tego jakimi są pedagogami a nie pod kątem wiedzy. Co z tego, że ktoś ma doktorat jak nie umie przekazać tej wiedzy. Tak samo co z tego, że ktoś ma szkolenia z d--y, dyplomowanego itp
  • Odpowiedz
@MangoZjem mnie najbardziej rozwala argument że muszą zabierać robotę do domu. Przecież są przerwy między lekcjami na których mogą to robić. W ciągu dnia jak taki nauczyciel siedzi od 7 do 15 to spokojnie wychodzi godzina przerwy (odejmując 15 min ustowowej przerwy od pracy i dyżuru). Możesz mi to wyjaśnić?
  • Odpowiedz