Wpis z mikrobloga

Aborcja to ucieczka od odpowiedzialności. Wszystkie tak histerycznie popierające ją kobiety oszukują same siebie, wypierając fakt, że przeprowadzenie aborcji to po prostu zabicie własnego dziecka. Dziecka, które by się urodziło, śmiało, płakało, jadło, piło, poszło do szkoły, wyjechało na studia, poznało chłopaka/dziewczynę i założyło własną rodzinę. A tak po prostu go nie ma. Zostało zamordowane na zlecenie własnej matki wtedy, kiedy nie mogło jeszcze się bronić. I przerażające jest to, że to właśnie kobiety domagają się prawa do aborcji na życzenie.

Większość tych kobiet, które tak histerycznie bronią aborcji i twierdzą, że płód to nie człowiek, same jej dokonały i teraz zachodzi u nich element wyparcia. To jak u złodzieja który przyłapany na gorącym uczynku twierdzi, że kradzież to nic takiego, zresztą i tak wszyscy kradną.

I te same kobiety często pochylają się nad losem kurczaczka czy świnki na farmie albo dzika w lesie czy karpia w stawie, a przy tym bezwzględnie zamordowały(by) własne dziecko.

Change my mind

  • 249
wygodnie jest tak pieprzyć, wiedząc, że nigdy nie będziesz w takiej sytuacji? Pytam bo zazdroszczę


@Soojin21: Dlaczego uważasz, że nie będzie? To, że nie zajdzie w ciąże nie oznacza, że czuje się chociaż trochę mniej odpowiedzialny za dziecko, które może pojawić się na tym świecie.

W takim razie uważacie, że w którym momencie jest granica dla stosowania aborcji na żądanie? 12 tygodni? 20? Czy może do końca ciąży?

Aborcja sama w
@PanFizyk: zwalenie konia to utopienie w kiblu setek tysięcy dzieci. Dzieci, które by się urodziły, śmiały, płakały, jadły, piły, poszły do szkoły, wyjechały na studia, poznały chłopaka/dziewczynę i założył własną rodzinę. A tak po prostu ich nie ma. Zostały zamordowane przez niepohamowany popęd własnego ojca wtedy, kiedy nie mogły jeszcze się bronić.

@ZielonekRogacz

Dlaczego uważasz, że nie będzie? To, że nie zajdzie w ciąże


Czyli problem z dostępem do aborcji go nie dotyczy.

W takim razie uważacie, że w którym momencie jest granica dla stosowania aborcji na żądanie? 12 tygodni?


12, bo do tego momentu mamy pewność,że zygota niczego nie czuje i jest to limit w większości państw świata

Aborcja sama w sobie jest moim zdaniem zła.


I możesz mieć to swoje zdanie, a
@brand_new_brain

uważam że "kompromis" istniejący w kwestii legalnej aborcji jest ok


No to sobie uważaj co chcesz, ale prawda jest taka, że nie jest 'ok' bo kobiety nadal są zmuszone do używania tabletek z internetu lub wyjazdu za granice, zamiast bezpiecznie usunąć ciążę w kraju, u normalnego lekarza a nie takiego z podziemia

kobieta MOŻE ale nie MUSI poddać się aborcji w tych trzech konkretnych przypadkach


A kto tu mówi o przymusowej
@Soojin21: > Czyli problem z dostępem do aborcji go nie dotyczy.
Czyli dotyczy. Nie mów, że to nie jest problem dla mężczyzn, bo to często za ich namową dokonuje się aborcji.

12, bo do tego momentu mamy pewność,że zygota niczego nie czuje i jest to limit w większości państw świata

Nie mamy żadnej pewności... Żaden zarodek nie rozwija się w identyczny sposób w identycznym czasie.

I możesz mieć to swoje zdanie,
Większość tych kobiet, które tak histerycznie bronią aborcji i twierdzą, że płód to nie człowiek, same jej dokonały i teraz zachodzi u nich element wyparcia. To jak u złodzieja który przyłapany na gorącym uczynku twierdzi, że kradzież to nic takiego, zresztą i tak wszyscy kradną.


@PanFizyk: Jestem mężczyzną i w pełni popieram prawo do aborcji. Jaka bajeczkę na to wymyślisz?
kobiety nadal są zmuszone do używania tabletek z internetu lub wyjazdu za granice, zamiast bezpiecznie usunąć ciążę w kraju, u normalnego lekarza a nie takiego z podziemia


@Soojin21: żadna kobieta nie jest zmuszona do używania tabletek z internetu, wyjazdu za granicę albo aborcji "w podziemiu"- mamy XXI wiek i nikt już kuźwa wieszakiem ciąży nie usuwa... jak chce ciążę usunąć to usuwa ją w gabinecie lekarza, który takie praktyki stosuje- nie
@mojwa
@Soojin21 W którym tygodniu ciąży z zlepka komórek powstaje czlowiek? Nie wiesz? Nic dziwnego, bo nauka nie potrafi tego określić. Dlatego wlasnie rozsądne byłoby nie ryzykowanie ludobójstwem dla wygody (mowie o aborcji na życzenie). Tak, ludobójstwem bo jesli okaże sie za 30 lat, ze to jednak byli ludzie to bedzie oznaczalo ludobojstwo nie niespotykaną skalę, ponieważ wg danych who aborcja to aktualnie 1 przyczyna śmierci na swiecie.
@goparys

W którym tygodniu ciąży z zlepka komórek powstaje czlowiek?

Nie wiesz? Nic dziwnego, bo nauka nie potrafi tego określić.


A w którym miesiącu życia człowiek staje się dorosły? Nie wiesz? Nic dziwnego bo nauka nie potrafi tego określić. Wiele rzeczy jest umownych, dlatego umownie przyjęliśmy, że człowiek jest 'dorosły' w wieku 18 lat. I dopiero od tego czasu może legalnie głosować, pić alkohol czy prowadzić samochód. Jak taki 18 latek zmienił
Nie jesteś w stanie sobie wyobrazić obciążenia moralnego jakie musi znieść kobieta, robiąc coś tak potwornego jak stworzenie nowego życia zmuszonego żeby istnieć na tym świecie.

Wiemy że kobieta nie ma 100% kontroli nad ciążą, uważasz że nie powinna mieć prawa do przemyśleń moralnych i słusznej statystycznie decyzji że brak życia jest lepszy niż życie, jeszcze przed jego rozpoczęciem? Kto daje ci prawo do wyższości moralnej w tym względzie?


@Wap30: To
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@PanFizyk: ja wychodzę z założenia że to po prostu nie moja sprawa, nie moja odpowiedzialność, nie mój biznes i nie mnie oceniać czyjeś motywację, a mogłyby być najprzeróżniejsze. Nie da się tego ocenić abstrakcyjnie. Ktoś stworzył życie i ktoś może je zakończyć. Wiele aborcji nie popieram i się nimi brzydzę, wciąż - nie czuje się w mocy żeby ich komuś zakazać. Z kolei mnóstwo innych aborcji jestem w sensie zrozumieć, a