Wpis z mikrobloga

@Krupier: ok, pierwszy link z google szanuję za starania

Warto zwrócić uwagę na pkt 3 i 4, w których wskazane jest, że najemca zobowiązany jest do naprawy i konserwacji m.in. wbudowanych mebli, grzejników, umywalek czy baterii, łącznie z ich wymianą. Tym samym ustawodawca jasno precyzuje, że to po stronie najemcy leży dbanie o kondycję wyposażenia nieruchomości, choć w wyżej wymienionym artykule nie znajdziemy odniesienia do osprzętu w postaci zmywarki bądź
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Czarzy: naprawdę? Daję Ci tekst napisany prostym językiem wskazujący na to, że nie masz racji i jeszcze mam ci wprost palcem pokazywać gdzie co jest napisane bo kilka akapitow to dla ciebie za dużo do przeczytania?

How about no?
  • Odpowiedz
@Krupier: xD ale jesteś śmieszny koleś - prawie 10 lat na wykopie co by znaczyło że jednak masz więcej niż 15 lat, ale ciężko w to uwierzyć

tak, masz mi wskazać palcem. Nie ośmieszaj się już :)

jeśli Wy to ci "świadomi konsumenci" to ja naprawdę nie mam już pytań xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Krupier: xD ale jesteś śmieszny koleś - prawie 10 lat na wykopie co by znaczyło że jednak masz więcej niż 15 lat, ale ciężko w to uwierzyć


tak, masz mi wskazać palcem. Nie ośmieszaj się już :)


jeśli Wy to ci "świadomi konsumenci" to ja naprawdę nie mam już pytań xD

@Czarzy: wybacz, ale nie będę Ci wskazywał palcem informacji, która jest w tekście zawierającym
  • Odpowiedz
@Krupier: jeśli jesteś w stanie udowodnić mi swoją tezę to ja jestem w stanie uznać że masz rację i że to ja byłem/jestem w błędzie przez cały ten czas kiedy wynajmowałem/kupowałem/doradzałem na rynku nieruchomości, tak samo jak wszyscy moi znajomi przez te x lat życia w tym studia którzy wynajmowali stancje w różnych miejscach kraju. W przytoczonym artykule nie ma nic co by wskazywało na to że nie mam racji.
  • Odpowiedz
a nawet ustawa o ochronie praw lokatorów nie zawiera zapisu odnośnie np. pralki tylko jak już instalacji


@Czarzy: Oczywiście, że zawiera. Tylko ty nie rozumiesz tekstu pisanego. Dla ciebie powinno być wyszczególnione osobno jak dla dziecka pralki, baterii, muszli klozetowej bo dwóch słów nie potrafisz zrozumieć? W ustawie jest mowa także o urządzeniach sanitarnych i to nie jest tylko umywalka i toaleta ale pralka też się do tego zalicza o
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Czarzy: masz wszystko łopatologicznie napisane w prostym artykule. Jeśli chcesz możesz zajrzeć do konkretnych przepisów.

No, ale spoko. Przedstaw cokolwiek, tekst, przepis zrzucajacy odpowiedzialność za naprawy na właściciela nieruchomości.

do tego - uwaga - mam wykształcenie prawnicze którym niekoniecznie chcę się zawsze
  • Odpowiedz
@Krupier: bo p---------e głupoty razem z tym typkiem?

Pralka jest urządzeniem sanitarnym ale w 100% umów które zawierałem i czytałem, czyli które zawierali moi znajomi pojawiał się zapis o odpowiedzialności za sprzęt i w 100% odpowiadał za to właściciel. Teraz też mam podpisaną taką umowę. Do mojej znajomej właściciel przyjechał o 22 żeby pralkę naprawić bo się zepsuła, sam z siebie. Nie znam żadnych przypadków gdzie ktoś poszedł do sądu o to że pralka się rozwaliła i się kłócili kto poniesie koszta - nowa pralka to inwestycja właściciela w mieszkanie na wynajem i po prostu ją kupi żeby zachować lokatora albo lokator się po prostu wyprowadzi do normalnego mieszkania i tyle go widzieli, właściciel sobie potrąci z kaucji i będzie szukał nowego lokatora, kalkulacja czy mu się to opłaca należy do niego bo czasem może go szukać dłużej niż miesiąc. Może po prostu nie znam takiego orzeczenia, nie pracuję w zawodzie, nie sprawdzam bo mi się po prostu nie chce, jeśli się mylę to zawsze można mnie oświecić i jak ktoś wygrał taką sprawę - okej, macie rację i tyle w temacie.

Po raz kolejny podkreślam że w tym artykule NIE MA nic wskazującego na to że się mylę a Ty dalej odmawiasz zacytowania tego fragmentu skoro to takie proste i łopatologiczne xD do tego każesz mi szukać artykułów żeby udowodnić swoją niewinność jak sąd przy gwałcie podczas kiedy to Wy mi zarzucacie kłamstwo
  • Odpowiedz
Pralka jest urządzeniem sanitarnym ale w 100% umów które zawierałem i czytałem, czyli które zawierali moi znajomi pojawiał się zapis o odpowiedzialności za sprzęt i w 100% odpowiadał za to właściciel.


@Czarzy: Aha czyli teraz od przepisów ogólnych przechodzimy do indywidualnych umów z ograniczaniem na które obie strony się zgodziły i dowodami anegdotycznymi. Fajnie lawirujesz jak ci wytykamy głupoty. Dobra skończyłem z tobą rozmawiać, bo widać, że będziesz się rzucał
  • Odpowiedz