Wpis z mikrobloga

Mircy,
czym najtaniej odesłać w pytę duży TV kupiony przez internet?
Patrząc po tabelach rozmiarów, to i wagowo (20kg) i rozmiarowo (160x100x21) TV 65' by się łapał na przesyłkę paczkową, np w takim #dpd, ale z tego co czytam w warunkach dostaw na różnych stronach musi być na palecie (wuj wie czzemu).
W tę stronę przesłali mi jakimś Kuehle Nagel czy coś. Ponoć koło 6 dych to kosztowało, na wąskiej palecie i jeszcze zabezpieczony takimi paskami plastikowymi.


#kiciochpyta #telewizory #przesylki #kurierzy
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@majk3l: Raz mogą wziąć bez palety, raz musi być na, nie wiem od czego to zależy, tak i tak przyjeżdżają. Jeżeli chodzi o wymiar to z niego wychodzi 56kg według aktualnego algorytmu w dpd.
  • Odpowiedz
@Gumispam: dzięks. Wysyłałeś jakieś takie duże TV przez DPD? Właśnie zapytałem konsultanta na chacie i powiedział, że "przesyłka nie przekracza granicznych norm rozmiarów, więc można ją normalnie nadal w serwisie drogowym"

Muszę chyba przepyrać regulamin ubezpieczeń itp, żeby później w razie czego nie brandzlowali się z odszkodowaniem z byle powodu.
  • Odpowiedz
@majk3l: tylko pamiętaj że wg wykopków dpd to najgorsze firma kurierska, żebyś potem nie płakał że zepsuli paczkę i nie chcą kasy oddać
  • Odpowiedz