Wpis z mikrobloga

Dzisiaj byłem w sądzie w sprawie #sluzebnoscwolfika i wygląda na to, że wkrótce poznamy finał. Sąsiad z polem obok mojego nie dogadał się z gminą w kwestii wyceny pod drogę i nie sprzedał spornego fragmentu, także drogi nie ma. Dowiedziałem, się że został powołany kolejny biegły na potrzebę wyceny służebności poprowadzonej przez pole sąsiada zgodnie z mpzt aż do fragmentu, który sprzedałem gminie. Na rozprawie mój adwokat miał tylko jeden wniosek - wniosek o wyłączenie nas z dalszego postępowania. Do wniosku przyłączył się nawet wnioskodawca, lecz sąd odrzucił.
Na rozprawie nie było nikogo z gminy. Chyba już tylko czekają co będzie zasądzone. Posłuchałem pogadanek stron, że każdy się czuje poszkodowany i że sąsiad chce oddalenia, bo mu wąski pasek zostanie, a wnioskodawca że już 9 lat czeka i takie tam.
Sąd odrzucił kolejne wnioski sąsiada o ponowne przesłuchiwanie biegłych i z uwagi na wysłuchanie opinii biegłego od
wyliczenia wartości służebności. Ewidentnie wszystko zmierza do ustanowienia służebności drogi koniecznej po jego polu (ponad 2000m^2 powierzchni). Następnie sąd wyznaczył termin 13.06 w którym wyda postanowienie.
whitewolfik - Dzisiaj byłem w sądzie w sprawie #sluzebnoscwolfika i wygląda na to, że...

źródło: PXL_20240527_075846468.MP

Pobierz
  • 85
  • Odpowiedz
@whitewolfik: jaki piękny przykład jak szybko działa nasze sądownictwo XD

Na rozprawie mój adwokat miał tylko jeden wniosek - wniosek o wyłączenie nas z dalszego postępowania. Do wniosku przyłączył się nawet wnioskodawca, lecz sąd odrzucił.


@whitewolfik: XD XD
updatuj dalej, ciekaw jestem jak to się skończy :) i kiedy w sumie XD
  • Odpowiedz
@whitewolfik: To się jeszcze ciągnie? Pamiętam jak na starym koncie to jeszcze śledziłem, a to już chyba ponad 7 lat temu było( Mogę bredzić, straciłem rachubę czasu). No nic powodzenia w tej niekończącej się historii.
  • Odpowiedz
@whitewolfik: Będę czuł sporą pustkę kiedy sprawa wreszcie się zakończy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Człowiek nie zdaje sobie sprawy ile to już czasu minęło do czasu aż nie pojawia się nowy wpis ()
  • Odpowiedz
@whitewolfik: ile Cię to kosztowało jak do tej pory? Ziemi/materiałów/opłat/… itp.? Z tego co pamiętam (popraw mnie proszę jeśli się mylę) zaczęło się od tego, że sąsiad zaczął korzystać z Twojej działki bez uprawnienia i bez wcześniejszego porozumienia, i chciałeś to ukrócić „w imię zasad”. W międzyczasie, jeśli dobrze kojarzę, na Twojej działce pojawił się nawet dom. Szanuję determinację, choć zastanawiam się na ile on jest z faktycznej potrzeby/chęci, a
  • Odpowiedz
@Benzen: Jak się zakończy to trzeba będzie odpalić coś godne przemowy Szaranowicza xD

"Już nie będzie Adama Małysza na następnych mistrzostwach świata. Pożegnanie Adama Małysza z mistrzostwami świata… Sześć medali: cztery złote, jeden srebrny, jeden brązowy, tu zdobyty jeszcze. Kilkanaście lat startów. Fenomen sportowy. Powtarzalność sukcesów przez lata, przez dekadę, a przecież pierwsze zwycięstwo w Holmenkollen odniósł tu, na tej skoczni jako osiemnastolatek i było to przecież piętnaście lat temu.
  • Odpowiedz