Wpis z mikrobloga

Ubuntu. Baza pakietów jest dostarczana przez Debiana.
Czyli co?Zwykły mint ze starociem? #lmde
#mint #linux #ubuntu #debian
Są jakieś wersje z kernelem 5.0 i skonfigurowanym x orgiem?Ktoś mówił, że jest jakiś zamiennik x orga, a nie smuży przy scrollowaniu i nie przycina nic?
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kubik78: A powie ktoś chociaż, jak najlepszy będzie plik intel20.conf dla karty graficznej intel 620?
Bo widziałem, jeszcze jakieś dodatkowe ustawienia prócz "AccelMethod"
Mam rozdzielczość 1920x 1080, smużenie znika jak ustawie "AccelMethod" "sna"
Ale jakoś tak kurła dziwnie przycina...U ogólnie jak szybko scrolluje to wentylator natychmiast się wybudza,to bardzo to irytuje( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
Section "Device"
Identifier "Intel Graphics"
Driver "intel"
Option "AccelMethod" "sna"
Option "TearFree" "true"
EndSection
  • Odpowiedz
@kubik78: Ja nie wiem. Ale tu u mnie pod jednym wpisem o linuksie było o tym sposobie na niesmużenie przy scrollu. Linux to jest świetny system do wieczystej konfiguracji i walczenia z problemami nieznanymi na innych systemach XD. Obecnie zauważyłem że nie mogę tak jak z windowsem przepinać sobie dysku między kilkoma komputerami bo system po prostu nie działa na innym pc niż tym gdzie był zainstalowany.
  • Odpowiedz
w Archu jest Linux 5


@Formbi: @xbonio: Na mincie już mam też, dzięki ukuu i chyba po dist-upgrade już dają też.Arch nic tu nie, bo na nim też występuje ten problem.

@pfd3: Smużenie u mnie znikło,ale jakoś tak dziwnie przycina przy scrollowaniu, zwałszcza jak szybko się scrrolluje.I bardzo go to rozgrzewa - czuje się jakbym uruchomił ciężki program graficzny, albo gre.A to tylko zwykłe scrollowanie stron
  • Odpowiedz