Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Drogie Mirki i Mirabelki,

Pracując w #korpo cześć benefitów dostaję jako przelew na specjalną kartę #visa. Każda wypłata z tej karty kosztuje pięć ziko, poza tym ma ona koniec ważności. Także chciałbym sobie tą kasę wypłacić na zwykłe konto, lokatę czy tam po prostu wymienić na #gotowka. Tyle że z tej karty nie da się po prostu wpłacać do bankomatu, bo to benefit, wiąże się ze zniżką podatkową dla firmy.

Więc w grę wchodzi zakup czegoś na przykład elektroniki i na przykład sprzedaż na #allegro albo #olx. Jak to zrobić żeby jak najmniej stracić? Biorąc pod uwagę także #podatki.

Inne rozwiązania np. związane z #kryptowaluty i #bitcoin mile widziane.

#pieniadze #oszczedzanie #finanse

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
  • 25
WygadanyMichał: @MalyMisiek @quassiro @weshu @czupryneq

Tutaj OP.

Niestety Revolut nie zadziałał, bo karta nie jest fizycznie powiązana z moim imieniem/nazwiskiem (jest taka jakby no-namemowa mypremium).
Na PayPal mogę ją podpiąć, ale jest tylko opcja płatności paypalem przez internet za kupione rzeczy, nie da się tego przelać na konto bankowe.
Próbowałem też ze Skrillem, ale tutaj transakcje nie przechodzą "z powodów bezpieczeństwa".

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua}
@AnonimoweMirkoWyznania: Miałem taka karte i o ile nie ma ona opcji wyplaty z bankomatów (miałem kiedys taka karte, która miała taka mozliwosc, ale przy wysokiej prowizji za wyplate bylo to nieoplacalne) to jedynym wyjsciem sa zakupy. Nie wiem na ile to sie bedzie oplacalo kupowac cos w sieci i pozniej sprzedawac na allegro, sam odpuscilem temat i ta karta placilem po prostu za opbiady w firmowej kantynie plus zakupy w markecie.
@AnonimoweMirkoWyznania: dalej nie wiem w czym problem, to co zapłacisz ta karta zaoszczędzisz z pensji i będziesz mógł wrzucić to na lokatę, ewentualnie idziesz do bankomatu i wypłacasz naraz kilka tysi poświęcając 5zl. Podatek za to i tak już zapłaciłeś przelewając kase na karte. Jeszcze tylko dodam, ze jak skończy ci się ważność karty a nie wydasz wszystkiego to te kase później ciężko odzyskać, ludzie z roboty mieli z tym spore
Ot problemy pierwszego świata. :D mniej wydasz na prowizje wypłaty z bankomatu niż #!$%@?ć się wykupowanie jakiegoś Xboxa a później sprzedawanie go na allegro, żeby odzyskać kasę.