Wpis z mikrobloga

Co spowodowało, że zerwaliście z Kościołem?

Ja opowiem swoją historię. Działo się to jakiś czas temu, gdy chodziłem na przygotowania do bierzmowania i musiałem mieć pieczątkę po każdej mszy.

Byli zaproszeni jacyś z Niepokalanowa. Zaczęli nas straszyć, że świat się niedługo skończy - czego dowodem ma być "apokaliptyczna" flaga UE. O_O
Ale spokojnie! Jeżeli kupimy od nich jakiś medalik, to się nam nic nie stanie. Zachęcali nas też, aby kupować te medaliki i brać je też dla "niewierzących". Jeżeli byśmy jego wszyli do ubrania, to byłby to talizman chroniący nas przed złem.

I to wszystko w dużym kościele w mieście wojewódzkim.

Przyznam się, że trochę czasu musiało minąć, aż dotarło do mnie, co oni mówili...
I oni mówią nam o moralności.
Jeżeli Kościół jest święty, to co to miałoby mówić o Bogu? Ja jestem obecnie agnostykiem i nie planuję powrotu. Nie chcę wierzyć w Boga, który na to pozwala.
Jeżeli to nie jest tylko wymysł, żeby na tym zarabiać, oczywiście...

#ateizm #bekazkatoli
  • 51
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PanC0gito: Ksiądz kazal mi w---------c z kościoła bo nie znałem dokładnie na pamięć formułki do spowiedzi. Miałem wtedy 9 lat i po raz ostatni brałem aktywny udział w czymkolwiek związanym z jakimkolwiek kosciolem i bogiem. To było 17 lat temu i do dzisiaj mam to w dupie jak tak traktuje się tam dzieci i ludzi ogólnie. A cała reszta wad wiary, jakie sobie pozniej uswiadomilem, tylko mnie w tym utwierdzila.
  • Odpowiedz
Zawsze intuicyjnie czułem że nie ma Boga i tyle. Nic by mnie nie przekonało że jest inaczej. To jest głębokie przeświadczenie w środku.

Bardzo szanuję gdy ktoś czuje inaczej, jego sprawa.

Pamiętam że jeszcze przed komunia bardzo drażniło mnie że niby jest jeden Bóg ale w trzech osobach i są jacyś świeci do których się ludzie modlą.
  • Odpowiedz
@PanC0gito: Ogrom otwartej nienawiści okazywanej przez niektórych jego gorliwych członków innym, zwłaszcza tradycyjnym i etnicznym religiom, zakorzenionym w kulturze swoich ludów - bardzo nietypowy jak na ludzi, którzy ponoć posiedli tę najprawdziwszą z Prawd i powinni się ich prawdami mniej przejmować, bo i tak na końcu "Iesus ha sempre ratione"...


  • Odpowiedz