Wpis z mikrobloga

Ludzie serio są bezczelni.

Poszliśmy z dzieciakami do restauracji. Wchodzimy, jeszcze nie zdążyliśmy zdjąć ubrań, a słyszymy śmiechy przy jednym ze stolików i tekst:
- O, widać, 500+ już przyszło.

No aż mnie zatelepało.
Zapytałam uprzejmie, czy im pieniędzy brakuje, bo mogę im coś kupić - w końcu mam, bo pracuję.
Rozbawione wcześniej swoimi żartami panie ucichły i nawet uprzejmie się pożegnały, gdy wychodziły.

Tak mnie to nieziemsko wkurza...

Kupuję zabawki? Może sobie pozwolić, bo pińcet plus! Wzięła dzieci na miasto? Pewnie! W końcu pińcet plus! Samochód zmieniają? No bo z pińcet plus odłożyli!

Taaa, wiem, muszę się mniej przejmować.
Staram się.

#gorzkiezale #oswiadczenie
  • 124
@wykopowa_ona: Ja to widzę na przykładzie mojej ciotki, która chyba ogólną niechęć do PiS i pseudo-ruszenie klasy średniej pod postacią KOD uznała za przyzwolenie na wyszydzanie wszystkiego i wszystkich, którzy są w stanie znaleźć chociaż jedną pozytywną rzecz na temat rządzących.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 25
@wykopowa_ona: może zabrzmi brutalnie ale mnie cieszy że tak to wygląda. Szkoda że nigdy nic takiego nie widziałem i raczej to rzadkie przypadki. Czym więcej ataków na 500+ pośrednio lub bezpośrednio tym lepiej. Ludzie powinni znienawidzieć socjal i ludzi z niego korzystających tak by nawet korzystający go nie chcieli i głosowali przeciwko. Brutalne ale pożyteczne dla społeczeństwa. Niestety mało realne by zadziałało bo jak wspomniałem to raczej rzadkie sytuacje
@Variv: zwaz slowa kogo nazywasz patologia normicki trolu, jestes nastepnym xero trolem ktory powtarza jakies glupoty o 1% ludzi obrazajac 99%
@wykopowa_ona: zazdrosc i tyle, zupelnie niepotrzebna, wszedzie na swiecie tak panstwo daje ulgi podatkowe w pokretny sposob. ju ze ze 2 lata pewnie daja to 500+ a bul dupy taki sam XD

a czy to cos nowego? kiedy 500+ to nieroby, kiedy uk albo inna zagranica to zmywak XD
zwaz slowa kogo nazywasz patologia normicki trolu, jestes nastepnym xero trolem ktory powtarza jakies glupoty o 1% ludzi obrazajac 99%


@acctim: No i kogo jak niby nazwałem patologią? Przecież nie napisałem, że wszyscy biorący 500+ to patologia. A to, że patologia też bierze 500+ to przecież fakt, bo 500+ jest powszechne. Naucz się czytać zanim coś skomentujesz.
@wykopowa_ona: Dla mnie właśnie to jest jeden z powodów, dla których ten program jest tak bardzo destrukcyjny.

- Rodzice są stygmatyzowani, bo wiadomo wszystko za 500+. Nieważne, że część nawet nie widzi takich pieniędzy w portfelu, bo zarabia godnie - gówniak, madka, patola, bo 4 dzieci,
- Osoby samotne, pary bez dzieci, zarabiające niewiele mają gigantyczne poczucie niesprawiedliwości (co zrozumiałe) i siłą rzeczy będą miały takie uwagi, bo one z jednej