Wpis z mikrobloga

Ludzie serio są bezczelni.

Poszliśmy z dzieciakami do restauracji. Wchodzimy, jeszcze nie zdążyliśmy zdjąć ubrań, a słyszymy śmiechy przy jednym ze stolików i tekst:
- O, widać, 500+ już przyszło.

No aż mnie zatelepało.
Zapytałam uprzejmie, czy im pieniędzy brakuje, bo mogę im coś kupić - w końcu mam, bo pracuję.
Rozbawione wcześniej swoimi żartami panie ucichły i nawet uprzejmie się pożegnały, gdy wychodziły.

Tak mnie to nieziemsko wkurza...

Kupuję zabawki? Może sobie pozwolić, bo pińcet plus! Wzięła dzieci na miasto? Pewnie! W końcu pińcet plus! Samochód zmieniają? No bo z pińcet plus odłożyli!

Taaa, wiem, muszę się mniej przejmować.
Staram się.

#gorzkiezale #oswiadczenie
  • 124
  • Odpowiedz
Przecież to nie ma znaczenia. Nazywaj to jak chcesz, ten jej "zwrot podatków" jest finansowany przeze mnie. Nie ma tu znaczenia jakie ona płaci podatki i czy jest płatnikiem netto do budżetu. Jest bogatsza o 500 zł, bo ja się jej dokładam. Ona może sobie "zwrócić" dzięki mnie.


@temekx: xD Kulczyk czy jakiś inny większy biznesmen powinien to samo powiedzieć o tobie - z jakiej racji korzystasz z jego podatków
  • Odpowiedz
@wykopowa_ona: każdy beneficjent Państwowych bezzwrotnych programów socjalnych jak i np. Kredytów z pip to pasożyt. Państwo może pomagać ale jak się odbijesz od dna to oddaj państwu, społeczności która się na tą pomoc złożyła.

Cześć społeczeństwa przyjmuje łapówkę w postaci 500+ A reszta jest sfrustrowana że muszą się na to składać i stygmatyzuje beneficjentów.
  • Odpowiedz
@Variv: rozumiem hejt na program i na jakieś tam patologiczne matki, ale ja naprawdę nie spotykam się z tym praktycznie nigdy. Nie widuję roszczeniowych madek ani w sklepie, ani w restauracji, ani na placu zabaw. Znam je jedynie z internetu. Rozumiem też ludzi bez dzieci, których wkurzają ludzie z dziećmi, ale jednak patologiczne zachowania znam tylko z opisów w internecie, jak to?
  • Odpowiedz
rozumiem hejt na program i na jakieś tam patologiczne matki, ale ja naprawdę nie spotykam się z tym praktycznie nigdy. Nie widuję roszczeniowych madek ani w sklepie, ani w restauracji, ani na placu zabaw. Znam je jedynie z internetu. Rozumiem też ludzi bez dzieci, których wkurzają ludzie z dziećmi, ale jednak patologiczne zachowania znam tylko z opisów w internecie, jak to?

@eoeoeo: ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@wykopowa_ona: hm, nigdy nie spotkałam się z takim zachowaniem w stosunku do ludzi z dziecmi. Jesteś pewna że nie wyglądacie na biednych xDD? Do zadbanej mamuśki z elegancko ubranymi dzieciakami nigdy by taki tekst nie poleciał.
  • Odpowiedz
Klasyczne odreagowanie frustracji. Ludzie widzą, że patologia i nieroby z ich podatków dostają kupę kasy. Poziom roszczeniowosci "madek" rośnie mimo, że przez kult matki polki i tak był wysoki. Ludzi to irytuje bo wiedzą, że nic z tym zrobić nie mogą. Zaciskaja zeby ale kiedy im poziom frustracji przekroczy normy to się zaczyna odreagowanie na losowych matkach. I mamy taki nie fajny efekt.


@Variv: A może to po prostu zwykłe
  • Odpowiedz
A może to po prostu zwykłe chamstwo i patologia ludzi, którzy chcą poczuć się lepiej poniżając innych? Przed 500+ chamy też były i udawały lepszych od innych przez ich obrażanie.


Uwielbiam te dorabianie całej ideologii do pospolitego ludzkiego #!$%@?.

@Strzelec_Kurpiowski: Niezalezienie od genezy takiego zachowania, czy wynika ona z frustracji czy czegoś innego to tak to jest chamstwo - nigdzie tego nie negowałem.
  • Odpowiedz
może zabrzmi brutalnie ale mnie cieszy że tak to wygląda. Szkoda że nigdy nic takiego nie widziałem i raczej to rzadkie przypadki. Czym więcej ataków na 500+ pośrednio lub bezpośrednio tym lepiej. Ludzie powinni znienawidzieć socjal i ludzi z niego korzystających tak by nawet korzystający go nie chcieli i głosowali przeciwko. Brutalne ale pożyteczne dla społeczeństwa. Niestety mało realne by zadziałało bo jak wspomniałem to raczej rzadkie sytuacje


@Loloman: Równo
  • Odpowiedz