Wpis z mikrobloga

Wojskowi domagają się emerytur przed 50 rokiem życia. Żołnierze, którzy wstąpili do armii po 2012 roku mogą przejść na emeryturę, gdy osiągną 25-letni staż służby i ukończą 55 lat. Wojskowi chcą likwidacji wymogu ukończenia 55 lat.

Polecam znalezisko
https://www.wykop.pl/link/4815977/wojskowi-chca-wczesniejszych-emerytur/

Wojskowi którzy rozpoczęli służbę przed 2012 rokiem mogą przechodzić na emeryturę po 15 latach pracy (bez limitu wieku) czyli np. przed 40 rokiem życia. Warto wspomnieć, że kilka lat temu wojsko ograniczało możliwość służby szeregowcom do 12 lat aby nie załapali się na emeryturę po 15 latach pracy . Limit został cofnięty przez ministra Macierewicza i niedługo będziemy mieli wysyp kolejnych emerytów przed 40 rokiem życia.

#polska #gospodarka #ciekawostki #bekazpisu #neuropa #ekonomia #polityka
  • 57
@gruby333
To czemu nie wszyscy idą do wojska skoro tak tam dobrze?
Może jednak nie jest tak kolorowo? Tam nie ma jak w cywilu że będziesz robił to co chcesz i jak chcesz. W weekendy także się pracuję i nie tylko na służbie. Informatycy i specjaliści nie zarobią tam kokosów. Ładnie to wygląda, a rzeczywistość jest już inna dlatego jest sporo wakatów i brakuje żołnierzy.
@gruby333: po liceum 11 lat temu, gdy szedłem na studia mąż kuzynki namawiał mnie, żebym brał z niego przykład i zaczął pracę w więzieniu, bo niedaleko mnie potrzebowali w pierdlu klawiszy. Nie chciałem, bo to nie moje klimaty, a on pracował tam chyba z 10 lat wtedy. Jakiś czas temu przeszedł na emeryturę po około 20 latach pracy i jest zadowolony i mówił mi, że gdybym go posłuchał, to mógłbym za
@gruby333: Każdy kij ma dwa końce.
Jestem żołnierzem, w armii od 3 lat w jednostce powietrzno-desantowej. Ja osobiście nie mam problemu z tym, że będę pracował do 55 roku życia jeśli oczywiście pozostanę w wojsku, bo to mój świadomy wybór. Nawet mogąc odejść wcześniej raczej bym tego nie zrobił. Odchodzący na emeryturę po 15 latach mają tylko 40% ostatniej pensji, co daje tak naprawdę całe gó@#$no jeśli weźmiemy pod uwagę obecne
Odchodzący na emeryturę po 15 latach mają tylko 40% ostatniej pensji, co daje tak naprawdę całe gó@#$no jeśli weźmiemy pod uwagę obecne koszty życia. I


@R_Storm: no ale widzisz
Tego nikt nie mówi. Zawsze jest tylko, że darmozjady nic nie robio, oszukujoooo i żyją na nasz koszt!
Tak samo nie pomyślą o tym przenoszeniu i różnych ograniczeniach i w zasadzie zajebistym feudalizmie.

To wszystko na dwie strony medalu.
@gruby333: heh, chyba racje miała koleżanka mówiąc ze trzeba iść do służb, popracować troszeczkę, potem cyk na ciążę i po ciąży to niestety już nie ta sprawność, tak się złoży, wiec robota tylko biurowa i 6h. Jak będę chciała zostać pasożytem społecznym to tak zrobię, obiecuję
@gruby333: @R_Storm: @agaja: to musiało się sporo zmienić, bo 12 lat temu mój tata, żołnierz Marynarki Wojennej, odszedł na emeryturę mając lat 38, ma emeryturę 2,5 raza większa niż moja mama pensję i wcale nie miał 40% ostatniej pensji, raczej 140%, bo pierwszy zakup na emeryturze to było nowe auto :P przenoszenie do nowych mieszkań może tak, ale nas przynajmniej przenosili tylko w obrębie Trójmiasta, a ostatecznie jak rodzice
@gruby333: I ten kwik Januszy, że ktoś może odejść wcześniej na emeryturę... Kiedyś po 15 latach(dziś 25 i min. 55 rok życia) służby nabywało się jedynie prawa do przejścia na emeryturę, ale odchodził niewielki procent ludzi. Większość robiła po te dwadzieścia parę lat. I tak na emerytury odchodzą głównie ludzie miedzy 45, a 50 rokiem życia. Młode chłopy, prawda? No niby tak, ale serio społeczeństwo wyobraża sobie wojskowych czy funkcjonariuszy po