Wpis z mikrobloga

@Cwelohik: gdyby to były dobre szkoły z dobrą kadrą, to technika byłyby najlepszą szkołą ever. Rok dłużej niż liceum, i masz jakiś zawód, plus maturę. Można iść do pracy i studiować sobie zaocznie, albo w ogóle nie marnować czasu na studia.
  • Odpowiedz
@Cwelohik i tak wszystko zależy od nas samych. Szkoła może (ale nie musi) nam pomóc w edukacji. W prestiżowych liceach dochodzi nawet do takich patologii gdzie większość klasy chodzi na korki i uczy się na korkach, a nauczyciele jedynie wymagają. I mają pretensje, że muszą coś tak prostego jak podstawa programowa tłumaczyć x k#rwa D. I potem takie licea zbierają cały splendor, a prawdziwy wkład w sukces ucznia mają korepetytorzy. Im
  • Odpowiedz
Różowa studiuje na uczelni ekonomicznej i wszyscy jej znajomi po technikach są zgodni: to była bezsensowna strata jednego roku


@ZbrodniarzWojenny: Hola, hola, to jeszcze zależy co to za 'kierunek techniczny'. Ja po technikum (elektrotechnika) na studiach dostałem solidne ruchanie w dupsko na matmie, ale jak przetrwaliśmy i zaczęły się przedmioty techniczne, to chłopaki z liceum musieli d--y nadstawić. Ci z nas, którzy w technikum nie marnowali czasu na warsztatach, na
  • Odpowiedz
@Cwelohik: Liceum i zawodówka rigcz, technikum rak, bo ani to dobrze nie przygotuje do zawodu, ani do matury, a jeśli ktoś wie że na pewno pójdzie na studia, to w technikum bez sensu traci rok.

  • Odpowiedz
@Cwelohik: Tylko technikum i studia. Ważne jest tylko, żeby nie był to gównokierunek i żeby się przyłożyć do tego, czego się uczysz. Po technikum masz i maturę, i zawód w kieszeni, więc masz więcej opcji sposobu na życie niż po LO; możesz iść na studia, do całkiem dobrze opłacanej pracy lub do McDonalda. Często też po technikum masz lepszy poziom wykształcenia niż po LO. Spotkałem się z przypadkiem, że osoby
  • Odpowiedz