Wpis z mikrobloga

Pozdrawiam z pracy którą mam po technikum, dzięki któremu dorabiając na studiach zgarniam 2,5 tyś. Za robotę w weekendy. Swoją drogą nie czaję tej nagonki na szkoły które się się ukończyło, przecież i tak liczy się co dany człowiek ma w głowie. Jeżeli idziesz do licbazy niższej w rankingu niż 25(Warszawa) to i tak jesteś podludziem.
Byłem 1 tydzień w pierwszym technikum, potem 6 miesięcy w drugim a na końcu w liceum. Możecie zastanawiać się dlaczego tak często zmieniałem szkoły? Odpowiedz macie wyżej w komentarzach przedmówców
@Cwelohik: Śmiesznie się to wszystko czyta, to tak jakby małpy pozamykane w klatkach obrzucały się gównem. Zapominacie o jednej bardzo ważnej rzeczy, mianowicie o sposobie działania naszego kochanego systemu szkolnictwa. Jeżeli ktoś przed wybraniem sobie szkoły średniej wiedział czym się chce zajmować później, to po prostu wybrał to co mu pasowało. Nie ma tutaj lepszych i gorszych wyborów, bo coś jednak trzeba było wybrać. Realia z jakimi się spotkałem w szkole
@tomislawniepelka: Mój znajomy może to potwierdzić, że osoby które trafiły jakimś cudem do technikum otrzymały dyplom ukończenia szkoły tylko po przez niepodejście do matury. Nie było tych osób dużo, raczej są to skrajne przypadki, z rocznika mojego znajomego, tylko 4 osoby skończyły szkołę na takim układzie.
@Cwelohik Wielcy inżynierowie z techniku, posłuchajcie proszę co wam tu napiszę, bo chyba sami dostrzec tego nie umiecie xD
Okej, was los obdarował umiejętnościami technicznymi i matematycznymi, za które wszelakie fabryki są w stanie wiele zapłacić, ale UWAGA SPOILER świat się na tym nie kończy xd Ktoś musi grać w teatrach i filmach, ktoś musi pracować przy produkcji tych filmów, ktoś pracuje na poczcie, ktoś w hotelu, ktoś w sklepie. Muszą być
A ja, jako nauczyciel w technikum powiem Wam, że ten typ szkoły jest dobry dla osób, które chcą coś osiągnąć i coś w tym kierunku robią. Bo jeśli siedzą młoty na lekcji i myślą, że wystarczy im matura i tytuł technika, to zmarnują 4 lata życia. Nikogo w pracy nie będzie obchodziła ani matura, ani technik, tylko umiejętności. Moi uczniowie zdadzą egzamin, ale nie będą specjalistami. Ze 100 osób mam kilkanaście, o