Wpis z mikrobloga

300KG W SIADZIE! Bułka z MASŁEM. A nie minęły jeszcze 3lata odkąd robię siady, a to wszystko jako natural :D Nic mnie ten siad nie zmęczył, ale wiązanie kolan o matko, już nie miałem siły wiązać kolejnego razu, więc na 300kg stanąłem, 7tygodni temu PR - 285kg. Za kolejne 6-8tygodni pójdzie 310kg a może i lepiej.

I i to jest jedyny moment kiedy robię zwykłe siady, czyli raz na 6-8tygodni i zawsze 1RM, w międzyczasie 0 zwykłych siadów... WESTSIDE METHOD (trening który to podobno nie działa dla RAW, i dla naturali)

Marzec 2016 130kg x9/10 (3/4 siadu)
Luty 2019 300kg masło :D

A ja się dopiero rozkręcam. No cóż podobał mi się ten dzisiejszy siad BARDZO :D. Jeszcze tylko ogarnąć ten nieszczęsny ciąg, kwestia czasu :)

#strongaf #silownia #mirkokoksy #mikrokoksy
IntruderXXL - 300KG W SIADZIE! Bułka z MASŁEM. A nie minęły jeszcze 3lata odkąd robię...
  • 51
  • Odpowiedz
Myslisz, ze byla glebokosc? Stad ciezko ocenic.


@DywanTv: Głębokość była ok, w tak robionych siadach bardzo trudno ocenić głębokość patrząc z przodu czy z tyłu, tylko z boku dobrze to widać. I jak zawsze pisałem, kiedyś na zawody pojadę i tam mi ocenią głębokość, zobaczymy wtedy co przejdzie :)
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: Wiadomo, tez mam problem z ewidentnym osiagnieciem glebokosci na wyzszych dla mnie ciezarach. Mozesz kiedys nagrac siad od boku? Wtedy sam bedziesz szczery sam ze soba (a czasem wydaje sie, ze siadamy duzo glebiej niz w rzeczywistosci) a my tez na tagu zoabczymy. Pozdro.
  • Odpowiedz
Wiadomo, tez mam problem z ewidentnym osiagnieciem glebokosci na wyzszych dla mnie ciezarach


@DywanTv: Ja problemów z tym nie mam :) Po prostu szerokie siady, z prawie zerowym ruchem kolana do przodu tak właśnie wyglądają, a głębokość jest :)

Do tego głębokość jest nie ważna, to znaczy ludzie się za bardzo nad tym spuszczają, jeżeli nie robisz 3/4 czy 4/5 siadu to wszystko jest OK. A to czy zrobiłeś głębokość w
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: No tak, tak. Ale tak sobie czasem mysle, czy nie mialoby sensu robienie siadow ATG. Skoro (ja sam zauwazyles) minimalna roznica gleboosci daje te 10-20 kg, to robienie ATG np. 200 kg nie skutkowaloby normalnym siadem 240? 250? Wydaje mi sie to ciekawe.
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: sędziowanie różni się jedynie tym że w każdej federacji oprócz IPF puszczają siady które są bardzo wysokie no i ogólnie w #!$%@? lecą (np WRPF, jak coś to mówię o equipped, czy tam raw wraps)
  • Odpowiedz
to robienie ATG np. 200 kg nie skutkowaloby normalnym siadem 240? 250? Wydaje mi sie to ciekawe.


@DywanTv: Tak to nie działa :) Do tego dół siadu jest najłatwiejszy, jeśli mówimy o zaawansowanych zawodnikach. To początkujący mają problemy na dole, u zaawansowanych gdzieś w 1/3, 1/2 siadu jest najtrudniejszy moment i zaczyna się grind, zdecydowanie powyżej wymaganej głębokości.
Tak samo jest z OHP, wyciskaniem na płaskiej, z ciągiem ciut inaczej to
  • Odpowiedz
@IntruderXXL w głębokości nie chodzi tylko o zaliczenie bądź nie, które jest, jak tu piszecie, uznaniowe. Chodzi o fizjologię ruchu, która zakłada jak najpełniejsze ugięcie kolan, co powoduje "zwolnienie" struktur anatomicznych kolana (przez co nie dochodzi do jego nadwyrezenia) i nadaje maksymalnego momentu pędu co pozwala na lepsze odbicie, a przez to ułatwia wstanie.
Czytałem o tym artykuł jakiś czas temu i wynikało z niego, że takie przysiady do połowy, bez złamania
  • Odpowiedz
@wojtek_bez_portek: W takich siadach liczy się wynik, ile to nie nałożyłeś na sztangę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ze zdrowiem czy fizjologią to nie ma nic wspólnego.

Zauważ, że w takie siady na klopa w żadnej dyscyplinie poza trójbojem się nikt nie bawi, bo pod względem rozwoju sportowego one nie mają sensu.

Poza tym to z powodu takiego niefizjologicznego podejścia do treningu większość trójboistów porusza się jak pokraki,
  • Odpowiedz
@PrawyKuba: śmiesznie to wygląda jak się porównuje.. śledzisz to, znasz rekordy? Olimpijczyk jest w stanie usiąść 400-500kg?
Rekord w siadzie u powerlifterow to chyba 510 teraz..
  • Odpowiedz
bez taśm ile robisz?


@lukasz27: Ulala nie mam pojęcia, nie zamierzam nawet tracić czasu na testowanie tego, bo bez taśm wolę robić siad do skrzyni, i najlepszy wynik miałem box squat 265kg , co by dawało około 280-285kg w zwykłym siadzie, ale to było dawnoooo.
  • Odpowiedz