Wpis z mikrobloga

Różowa dostała ofertę pracy w PZU jako przedstawiciel handlowy. Miałoby to wyglądać tak, że jeździ po firmach i oferuje ubezpieczenie na różne rzeczy. Warunki są takie:
-własna działalność
-wszystko tak ułożone że dostajesz netto 4k niezależnie od tego jak poszedł miesiąc
-benzyna za swoje
-nie ma wymagań czasowych typu "musisz pracować 8h"

Dla mnie najważniejsze jest, że wreszcie wyjdzie z domu do ludzi, wszystko inne jest drugorzędne.

Rejon Warszawa. Coś mi nie gra w tym wszystkim, gdzieś coś mi nie pasuje ale nie mogę tego zlokalizować. Co według was w tej ofercie jest nie tak? Gdzie jest haczyk?
Biorę po 200 złotych od każdej drużyny i słucham państwa.
#pracbaza
  • 101
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AdamES:

4000 netto - ZUS = 2700 - dochodowy 18% ~2200 - swoje auto i swoje paliwo jak jej złe pójdzie. Czyli lipa panie.

Masz rację ale ZUS częściowo jest odliczany od dochodu (jest kosztem). Tak samo auto i paliwo będzie kosztem.

Dlatego trochę więcej tu zostaje "na rękę" ale ogólnie co do zasady to się zgadza.
@Mikeone 4000 netto - ZUS = 2700 - dochodowy 18% ~2200 - swoje auto i swoje paliwo jak jej złe pójdzie. Czyli lipa panie.


Pomyl netto z brutto i zgarnij ponad 300 plusów.
@Mikeone: pomyśl tak, to jest jak z otwieraniem kopalni kryptowalut. Jest ktoś kto chce kupować bitcoiny (dostawać nowych ubezpieczonych) i oferuje dobrą cenę. No to zakładasz kopalnię. Idzie Ci nieźle, dostajesz wypłatę, było łatwo. Potem trudność kopania (pozyskiwania nowych klientów) wzrasta, oni nie chcą oferować Ci mniejszej wypłaty ale wynik ich nie zadowala to w następnym miesiącu faktury Ci nie opłacą.

Dlatego dają 4k niezależnie od wyniku ale nie mówią że
@Mikeone: Haczykiem jest DG, coś im się nie spodoba to rozwiązują umowę i tyle. Jeżeli będzie miała 4000 bez targetów to niech bierze. Mały ZUS na który się pewnie łapie to 555,89zł dochodowego jeżeli nie będzie mieć kosztów wyjdzie ze 400zł . Jedynym problemem moze być paliwo, ALE jeżeli może jeździć komunikacją to karta miejska na fakturę i jazda ( ͡° ͜ʖ ͡°) więc może te 3000zł