Wpis z mikrobloga

Pił ktoś Yerbe "Yaguar"? Jakie wrażenie? Zapraszam do mojej mini recenzji.
#donislawyerbarecenzje <--- obserwuj

Moje wrażenia są następujące:
Produkt: Yerba Mate Yaguar ELABORADA CON PALO (dostępne są opakowania 500g i 1Kg)

- Cena: 23zł za 1kg i 14zł za 0.5kg, więc w sumie tanio, jeśli dobrze kojarzę, to marka niedawno pojawiła się na polskim rynku, jest dostępna jedna wersja Yaguar "ELABORADA CON PALO" i dzisiaj skupię się na niej.
- Opakowanie: Jest takie papierowe, jakby było zamykanie strunowe albo coś takiego to byłby plus, sam projekt jest schludny i prosty, widzimy Jaguara i krótki opis (sezonowana 18 miesięcy i takie tam), bardzo podoba mi się wygląd tego jaguara, samo opakowanie wydaje się troszkę puste, jest dużo wolnej przestrzeni. W innych yerbach często jest instrukcja przygotowania lub opis Yerby i takie tam. W Yaguar jest tylko informacja o "Zalewać wodą o temperaturze maksymalnie 80C", no i też informacja o pochodzeniu + składzie. Kraj pochodzenia Yerby to Brazylia.
- Wygląd suszu: Z wyglądu jest dużo patyczków (takie grubo cięte) + są listki (takie średnio cięte, nie wiem). Co do pyłu to dystrybutor podaję informację o obecności pyłu, jednakże wydaje mi się, iż w tej Yerbie znajdują się jego śladowe ilości (ciężko jest nawet zauważyć pył).
-Zapach: Leśny, może taki lekko cytrusowy, rośliny, lekka dymna nutka gdzieś w tle (słabo wyczuwalna).
-Smak: No niestety słabo, yerba jest strasznie pusta w smaku (pierwszy raz mam coś takiego), nawet jak susz poleży parę godzin w wodzie, to nie czuć jakoś mocnego smaku. Yerba jest lekka, w smaku dominują nuty leśne, taki lekki kwaskowaty posmak, gdzieś w tle ukrywa się leciutka nutka dymnego posmaku.
-Dodatkowe informacje: Yerba jest leżakowana 18 miesięcy, jeszcze z opisu dystrybutora "Rośliny nie są poddawane działaniu środków chemicznych i pestycydów".

-Podsumowanie: Yaguar ELABORADA CON PALO z jednej strony jest tanią Yerbą (choć w tej cenie znajdują się też wiele innych Yerb), z drugiej strony jest to Yerba bardzo słaba w działaniu, z dużą ilością patyczków. Brakuje mi w tej Yerbie jakiejś głębi w smaku, zapach jest dobry, wygląd też. Co do smaku to pomimo braku głębi, jest to Yerba pijalna. Rozumiem, iż taki był zamysł producenta, iż ma to być yerba delikatna, uprawiana bez środków chemicznych. Więc tak, jeśli szukacie pobudzenia — To odradzam, jeśli chcecie coś lekkiego na wieczór + dopiero co zaczynacie, to można spróbować. Yerba ma swój charakter, fakt słaby, ale nadal znajdziemy w niej całkiem ciekawy smak.

-Dodatkowe zdjęcia: https://imgur.com/a/XE981eY
Jest to moja pierwsza recenzja, pewnie wyszło słabo. Przepraszam też za jakość zdjęć.

Mini reklama:
Jeśli ktoś interesuję się Yerbą, to zapraszam też na mojego Discorda o Yerbie + mojej grze (Yerba Mate Tycoon);
Discord
Zapraszam też do e-mail newslettera e-mail newsletter (informacja o premierze gry + Early Acess (gra będzie dostępna na PC - Win, Linux, Mac + urządzenia mobilne - Android, IOS). Niedługo podam więcej info o grze. W przyszłości na e-mail newsletter będą się odbywać rozdajo gry.
#yerbamate #yerbamatewykopclub #yerba #recenzjayerby
DonislawDev - Pił ktoś Yerbe "Yaguar"? Jakie wrażenie? Zapraszam do mojej mini recenz...

źródło: comment_ZoCiLlIElhRQFtGoNRbMSTDXHHMjlplz.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DonislawDev: Recenzja zacna. Tego nam tutaj trzeba ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wczoraj gdzieś zobaczyłem ten wynalazek. Próbowałem znaleźć jakieś południowoamerykańskie info na temat tej drapieżnej yerby. Z tego co czytam prawidłowo przypisałem ją do poziomu Verde i Guarani. No ale tanie jest, więc pewnie będzie się sprzedawać...
¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz