Wpis z mikrobloga

To jest zwierze więc nie są wegetariańskie. Jednak to, że go zjadła nie skreśla jej z wielkiej listy wegetarian ¯\_(ツ)_/¯
Może jest wegetarianką ze względów zdrowotnych (czerwone mięso jest oficjalnie uznane za rakotwórcze) i nie ma problemu z jedzeniem owadów? Nie patrz na wszystkich wegetarian przez pryzmat swojej koleżanki, każdy ma swoje własne cele i powody i się ich trzyma.
@Kimvu: ale ze co nie bardzo? Życie nie jest śmiertelne? No ciekawe czy WHO ma inny pogląd na ten temat... xD zreszta wątpię tez żeby przeczyli temu ze tlen ma wpływ na rozwój komórek w ludzkim organizmie (w tym komórek rakowych). Albo ze powoduje utlenianie oraz powstawanie szkodliwych nam jonów hydroxylowych.
@Mirkosoft: a po co ten offtop? XD
Chyba doskonale widzisz różnicę między kancerogennością rodników tlenowych a konkretnego produktu którego możesz np nie jeść. Czym się ta wołowina różni od papierosów, że jednak z fajek można zrezygnować bo niezdrowe ale większość osób nie może umysłem ogarnąć, że jedzenie też nam może szkodzić? A już jest konkretnie wyróżniony cukier Neu5Gc, który za to odpowiada, więc nie rozumiem w ogóle z czym się tu
@Mirkosoft: A tak serio to w sumie chcesz mi coś przekazać? Moim celem było zaznaczenie z jakiego powodu koleżanka Qardiusa mogła zdecydować się na zjedzenie świerszcza. Wydaje mi się, że nawiązanie do szkodliwości cukru, którego nie zawiera mięso świerszczy jest w miarę logiczne i chyba nie ma potrzeby żeby tu cokolwiek kontynuować i debatować nad szkodliwością tlenu, nie sądzisz?
@Kimvu: chce Ci przekazać ze niemal o wszystkim można stwierdzić ze jest rakotwórcze. Nie tylko czerwone mięso ale i cała gama produktów wegetariańskich jak utwardzone tłuszcze roślinne, rafinowany cukier, produkty puszkowane czy dowolne rośliny pryskane pestycydami i nawożone azotanami. Kwestia tylko jakie badania się komu będzie chciało robić i nagłaśniać. A co do koleżanki OPa, a niech Sobie je co chce - może być wegetarianką 6 dni w tygodniu albo 30