Wpis z mikrobloga

@DonAndresPL8: arthur robił głównie pod 4X więc powinno najlepiej działać. Można też inne ale może być z nimi różnie. Matka ma 4X i wiem że ta od arthura działa spoko całkiem.
@DonAndresPL8: raczej nie powinno być problemu, będziesz musiał tylko odblokować camera2api ale to są tutki na necie więc bez problemu zwłaszcza jak będziesz miał roota.
@FLAC: Bo widziałem na necie setki krzykaczy przekrzykujących się, że global + root = śmierć albo cos gorszego, a przedstawiających wgranie Miuipolska jako co najmniej lekarstwo na raka.
Masz jakiś full tutorial pod ręką?
@DonAndresPL8: miuipolska bym się nie pchał, albo global (ja tak miałen na 3S, global + root + gcam, ale to już jakiś czas temu) albo coś w stylu lineageos.

Tutorial chyba najlepiej na XDA poszukać. Ja bym zrobił tak, TWRP, dm-verify disabler, magisk na roota i tyle ale szczegółowo nie wiem więc się nie kieruj moimi wytycznymi, nie chcę mieć uceglonego telefonu na sumieniu :P
@DonAndresPL8: dm-verify to coś powiązanego z szyfrowaniem partycji. Jeśli tego nie zrobisz to można (chyba) uceglić telefon (ale raczej system, bo po całkowitym wipie powinien wstać). No i z tego co jeszcze mi się przypomniało to trzeba będzie chyba formatować partycję DATA po flashowaniu disable-dm-verify (nie wipe tylko format) a to kasuje wszystkie prywatne pliki jak fotki, wideo. Może też skasować dane aplikacji więc taki trochę jakby reset.

Dokładnie niestety nie
@DonAndresPL8: Fakin grejt, działa! W Magisku wszedłem w folder Pobieranie i tam ściągnąłem z neta coś o nazwie "Camera2Api for MIUI10", deklarują się że będzie działać na każdym MIUI 10. Działa wszystko mega. Magiska instalowałem bez wipe data.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DonAndresPL8: siemka też postanowiłem wrócić do Gcam skoro działa :)
Brałeś to co polecał kolega wyżej czy znalazłeś coś fajniejszego?
Mam tą od Arthura na 4x ale czasami zdjęcia wychodzą jakieś dziwnie jaskrawe, nie wiem od czego to zależy także trochę odpada u mnie bo nie wiadomo kiedy zdjęcie spierniczy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DonAndresPL8: u mnie już się pogubiłem w wersjach bo dosyć dużo iść ściągałem gdyż na każdej jakies problemy były. Generalnie jeden błąd występuje chyba na każdej, mianowicie jak robi się zdjęcie przednim aparatem i w słabiej oświetlonym miejscu to wychodzi ono czarno białe lub z jakimiś dziwnymi kolorami. To trochę dyskwalifikuje. Kolejna sprawa to długie robienie zdjęć w słabym oświetleniu przy jakiś wydarzeniach jest to awykonalne bo trwa to wieki. Dużo