Wpis z mikrobloga

Czy ktoś w ogóle wie jaki cel przyświecał naszemu wspaniałemu rządowi, gdy ten wpadł na "wspaniały" pomysł likwidacji gimnazjów? Oni chcieli jakoś ograniczyć patologię w szkole, czy jak? Jeżeli tak to ten cel im się nie uda, patologia z gimbazy przeniesie się na 7 i 8 klasę podstawówki oraz 1 klasę liceum. Nic się nie zmieni.
Oprócz tego, że w szkołach będzie jeden wielki burdel, bo już w następnym roku szkolnym do pierwszych klas pójdą dwa roczniki.
I przy okazji współczuję dzieciom, które będą musiały siedzieć 8 lat w tym samym budynku. Ja ledwo wytrzymałem 6 (i jeszcze +1 bo zerówka), a jakbym musiał siedzieć 8 to bym chyba popełnił seppuku.

Wiem temat, który poruszam jest już dosyć stary, ale naszło mnie przed chwilą takie przemyślenie. I doszedłem do takiego wniosku, że cieszę się i to bardzo, bo ten burdelnik mnie ominął ( ͡° ͜ʖ ͡°).

#szkola #przemyslenia #bekazpisu #edukacja
  • 140
  • Odpowiedz
@Lodomir1337: to akurat słaby argument. Moja siostra chodzi do gimbazy w tym samym budynku, w którym chodziła do szkoły podstawowej. To szkoła wiejska. W tym układzie spędziła tam 6 lat podstawówki i 3 gimnazjum (9 lat w sumie), dzieci po ośmiu klasach spędzą 8 lat, więc krócej. Większość wiejskich dzieci idzie do wiejskiego gimnazjum, a liceum jest już w mieście.
  • Odpowiedz
@rozowaswinia: różnie bywa, w moim powiecie poza miastem powiatowym wszystkie gimnazja były w osobnych budynkach i każde gimnazjum zbieralo dzieci z kilku malych podstawowek, więc w mojej okolicy całkiem dobrze to działało.
  • Odpowiedz
@Masterpolska94: e tam, największa beka jest z tego, że w tym roku do I klasy szkół średnich idzie 2 razy więcej uczniów, bo zarówno 8-klasiści, jak i ostatnia klasa gimnazjum. Niektóre licea już teraz zapowiadają lekcje w soboty XDDDD
  • Odpowiedz
Odpowiadam na pytanie: zmiana systemu była lobbowana przez wydawnictwa szkolne, żeby mogli zarobić na nowych podręcznikach.
  • Odpowiedz
Powiem wam wszystkim jedno - brak zmiany środowiska (gimnazjum) będzie dla dzieci tragiczny. Przeskok poziomu na linii podstawówka-liceum/technikum będzie ogromny :). Usunięcie gimnazjum wcale nie zmniejsza patologii w szkołach, raczej eksponuje młodsze dzieciaki na jej wpływ. Jako osoba kończąca gimnazjum rok temu mogę z ręką na sercu stwierdzić, że gdyby nie nowi ludzie poznani w gimnazjum mój rozwój emocjonalny miałby ogromny przestój przez zmuszenie do ciągłego kontaktu z tymi samymi ludźmi co
  • Odpowiedz
Okazja do zmiany podręczników?

- Oczywiście jest pytanie, czego nas uczą. Z całą pewnością trzeba uczyć inaczej, niż mnie uczono w mojej szkole przed '89 rokiem. Ale to już - zapewniam państwa - że polska szkoła będzie uczyła prawdziwej polskiej historii, historii, w której wiadomo, kto był zdrajcą, a kto był bohaterem - podkreślił Duda.
  • Odpowiedz
Powiem wam wszystkim jedno - brak zmiany środowiska (gimnazjum) będzie dla dzieci tragiczny.


@Ulyssos: Przecież w większości dzieci pozostawały w tych samych rejonach, a nawet szkołach więc co to za zmiana środowiska? Przez wiele lat były podstawówki 8 letnie i jakoś nie mówiono, że psychika dzieci tamtego okresu jest złamana. Teraz się na dzieci chucha i dmucha, a nie do końca to jest dobra, bo wychodzą mamisynki/córki.
Ja po podstawówce
  • Odpowiedz
@Masterpolska94: gimnazjum to strata czasu - podstawówka 6 klasa to przygotowywanie do egzaminy, pierwsza klasa gimby to wyrównywanie poziomu uczniów z różnych szkół, a trzecia to znowu egzamin. Poza tym patola się miesza i to bardzo #!$%@? wiek na takie roszady - lepiej aby dzieci były w tym wieku już w swoim bezpiecznym towarzystwie.
Moim zdaniem dobry pomysł.
  • Odpowiedz
@Masterpolska94: ja powiem tak. Na mojej wsi dzieci nie tracą czasu na dojazd do gimnazjum które jest oddalone o 5-7 km a mają kilometr więc pod tym względem zmiana na +. Dodatkowo też nie tracą czasu po zakończeniu lekcji na autobus czy kierowcę itp. Więcej różnic nie zauważyłem.
  • Odpowiedz