Wpis z mikrobloga

Czy ktoś w ogóle wie jaki cel przyświecał naszemu wspaniałemu rządowi, gdy ten wpadł na "wspaniały" pomysł likwidacji gimnazjów? Oni chcieli jakoś ograniczyć patologię w szkole, czy jak? Jeżeli tak to ten cel im się nie uda, patologia z gimbazy przeniesie się na 7 i 8 klasę podstawówki oraz 1 klasę liceum. Nic się nie zmieni.
Oprócz tego, że w szkołach będzie jeden wielki burdel, bo już w następnym roku szkolnym do pierwszych klas pójdą dwa roczniki.
I przy okazji współczuję dzieciom, które będą musiały siedzieć 8 lat w tym samym budynku. Ja ledwo wytrzymałem 6 (i jeszcze +1 bo zerówka), a jakbym musiał siedzieć 8 to bym chyba popełnił seppuku.

Wiem temat, który poruszam jest już dosyć stary, ale naszło mnie przed chwilą takie przemyślenie. I doszedłem do takiego wniosku, że cieszę się i to bardzo, bo ten burdelnik mnie ominął ( ͡° ͜ʖ ͡°).

#szkola #przemyslenia #bekazpisu #edukacja
  • 140
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@belfrzyca: Mój nauczyciel z technikum mówi, że nie ma pojęcia jak za rok wyrobi z podstawą i te dzieciaki mają uczyć się do matury przy tylu przedmiotach. Także według niego ta normalizacja podstawy (matematyka/matematyka rozszerzona) absolutnie nie postępuje na poziomie technikum.
  • Odpowiedz
  • 0
@krzysztoww
Znam u siebie w mieście taka szkołę (liceum), która jest bardzo mała, ale dosyć dobra.
Problem w niej jest taki, że miejsca jest bardzo mało, a klasy są po 30 osób od A do F.
Jak wszyscy wychodzą z klas to nie ma miejsca na korytarzu.

Więc w tej szkole prawdopodobnie ograniczą ilość osób w klasach co utrudni wspomniane dostanie się do szkoły lub zlikwidują niektóre klasy co też utrudni
  • Odpowiedz
@Gjt1337 Nowa podstawa to jedno, zmiana systemu to drugie. A programy nauczania (pisane przez nauczycieli, o ile nie kopiują tych z wydawnictw) to trzecie. I jeszcze podręczniki to czwarte. O matematyce się nie wypowiem, bo jej nie uczę, moje przedmioty są jak najbardziej na plus. Choć są tacy, którzy narzekają, ale to przez ślepe realizowanie podręcznika, a nie podstawy.
  • Odpowiedz
@Masterpolska94 bardzo dobra decyzja. Dzieciaki szły do gimbazy, nowego środowiska gdzie nikt ich nie znał i mogli przykozaczyć. Teraz taki Artur pomimo 13 lat mija nauczycielki, które pamiętają jak był szczylem i płakał bo mama nie odebrała go ze świetlicy. Więc większy respekt w stosunku do nauczycieli i szkoły pozostaje.
  • Odpowiedz
@motoinzyniere: Ale ja nie pisze dlaczego to zrobili, tylko co to zmieni dla uczniów. Uważam że gimnazja były chorym pomysłem, bo w tym w którym byłem masa dzieciaków była gnębiona.
Reforma jest dobra, też tak napisałem, tylko zrobiona bez ładu. Brawo odkrywco za to, że dostrzegłeś że jest związana ze zmianami demograficznymi.
  • Odpowiedz
@Masterpolska94: w skali makro czy to jest dobre to się nie potrafię wypowiedzieć, ale mi osobiście trochę brakowało tej 4 klasy liceum. Raz, że byłoby więcej czasu na przygotowanie się do matury, a dwa, że w liceum poznało się ludzi bardziej podobnych do siebie, o podobnych dążeniach. Żadne rozstanie nie było przyjemne, ale zakończenia liceum było mi bardziej żal ( _)
  • Odpowiedz
  • 1
@Masterpolska94 jako ostatni wymierający rocznik mogę opisać sprawę z mojego punktu widzenia: nauczyciele (kilku przynajmniej) ma gimnazjum za przeproszeniem w dupie. Aktualnie lekcję to jakaś masakra i śmiech na sali - 12 lekcji biologii w ciągu tego roku szkolnego gdzie powinno być z 20 przynajmniej, podobnie chemią czy fizyka.

Podstawówka ma strasznie źle ułożony plan i ogólnie program, dawałem korki z matematyki (dalej daje) i widać że nie dają rady.

Zaczęli
  • Odpowiedz
@Shatter: Nie rozumiem? Na wsiach nie ma szkół średnich, więc pewnie część tych z gimnazjów zostanie bez pracy i odejdzie z zawodu. Jak i wielu innych, bo nie wiem, czy masz świadomość, że nauczycieli brakuje, więc będzie brakować ich jeszcze bardziej, ponieważ nauczyciele będą woleć przekwalifikować się i lepiej zarabiać w innej branży niż przekwalifikować się, żeby trafić z gimnazjum do liceum i zarabiać gówno.
  • Odpowiedz
@Shatter: Liczba uczniów w gminie się nie zmieni. Co z tego, że w małej szkole jest mniej sal jak w skali gminy tych sal do wyposażenia jest więcej. Wcześniej, jak do jednego gimnazjum chodziły dzieci z kilku wsi wystarczyło kupić pomoc naukową do jednego gimnazjum. Teraz musisz kupić pomoc naukową do szkoły w każdej wsi. Siła rzeczy trzeba ich kupić więcej. Jeżeli znajdą się na to pieniądze to fajnie, jeżeli
  • Odpowiedz
@motoinzyniere zauważ, że ja nie twierdzę że minister miał na uwadze dobro dzieci, oczywiście możesz i pewnie masz rację że szukają pieniędzy gdzie tylko mogą. Widać że szkoły po prostu nie są na to gotowe, co nie zmienia faktue ze według mnie gimnazja są bardzo kiepskim tworem.
  • Odpowiedz
Jeżeli tak to ten cel im się nie uda, patologia z gimbazy przeniesie się na 7 i 8 klasę podstawówki oraz 1 klasę liceum.


@Masterpolska94: No i na tym idiotycznym wniosku zakończmy rozmowę, bo nie masz pojęcia o czym mówisz.
  • Odpowiedz