Wpis z mikrobloga

@gumpa_bobi: Tydzien temu karyna co myslala, ze jedzie do Kalisza, a jechala do Szczecina. Dzisiaj marynarz, ktory nie potrafi przeczytac daty na bilecie. Co jest z wami ludzie nie tak, ze nie potraficie skorzystac ze srodka transportu publicznego i jeszcze zachowujecie sie jak #!$%@? zwierzeta.
  • Odpowiedz
@przekojot: Wtórny analfabetyzm, przeświadczenie o tym że w każdej sytuacji ma się rację, brak kultury, brak umiejętności przyznania się do błędu bo z jakiegoś powodu uważane to jest za objaw "słabości", przekonanie o tym że wszystko można wymusić krzykiem.
  • Odpowiedz
Okazało się że mamy rezerwację na to samo miejsce ale pan wojskowy ma bilet na wczoraj xD

Zapłacił za nowy bilet wraz z opłatą +130 złotych za wystawienie biletu w pociągu.

Aha i teraz patrzy na mnie co chwila jakbym był winny temu że musiał płacić xDDD


@gumpa_bobi: Coś mi się wierzyć nie chce, w Pendolino nie da się kupić biletu u konduktora a opłata za jazdę bez wynosi 650
  • Odpowiedz
@Andczej: Owszem, bo sprowadza się do tego samego. Jak sam zauważyłeś, jedynie początkowe działanie jest inne.

W mandacie na początku nie przyjmujesz, co jest równoznaczne z odwołaniem od decyzji o nałożeniu, w "opłacie" dostajesz kwit i się odwołujesz.


@Mekki: Nie sprowadza się do tego samego bo już sam sposób egzekwowania jest inny. Za nieopłacenie mandatów możesz iść nawet siedzieć a już jakby coś mogą ci pobrać z pomocą
  • Odpowiedz
  • 5
@Soviel
@Sabr w pendolino jest oplata dodatkowa za brak biletu ktora jesli podrozby placi od razu wynosi 130zl, w kazdej innej kategorii za zgloszony bilet jest 10, a za niezgloszenie braku biletu 130.
  • Odpowiedz
@Pangia: Ja też miałem kilka razy podobnie. W sensie zgadza się kierunek i godzina, a okazuje się, że to 2 różne pociągi (KS i IC). Nie wiem skąd taki #!$%@? pomysł, by puszczać takie pociągi razem. Jak się spieszysz, to można bardzo łatwo się pomylić i masz problem.
  • Odpowiedz
@bezbekpol: No u mnie to była kwestia tego, że to były dwa ostatnie pociągi tego dnia i wolałem nie ryzykować nocowania na dworcu przez pomyłkę PKP albo płacenia jakiś horrendalnych sum za taksę z Krakowa do Rzeszowa, bo po 22:00 nawet autobusów już nie ma jadących w tę stronę.
  • Odpowiedz