Wpis z mikrobloga

@Makaveli_: bardzo dobrze, bo Janusze by próbowali jeździć za darmo, a jak przyjdzie konduktor to panie ja dopiero co wsiadłem i proszę od tego miejsca (a nie faktycznego wejścia do pociągu x km wcześniej).
  • Odpowiedz
@Ogau: Kiedyś miałem podobną sytuację, z tym że wsiadłem w Pendolino, mając bilet na IC, bo założyłem z góry, że to niemożliwe, aby w odstępie 3 minut od siebie jechały dwa pociągi na dokładnie tej samej trasie i uznałem, że to jakaś pomyłka. Okazało się, że IC rzeczywiście później jechał, a z konduktorem dogadałem się, że po prostu wysiądę na najbliższej stacji i poczekam na „swój” pociąg. Czekałem pół godziny
  • Odpowiedz
@Pangia: to też są ludzie i często idą na rękę, jak się jest miłym. Jakbyś zaczął kręcić aferę to by cię wyrzucił z mandatem. Normalna rzecz.
  • Odpowiedz
@Ogau: Już nie pamiętam, czy sam zaproponowałem tę przesiadkę, czy się na nią zgodziłem, ale ogólnie po prostu padałem na pysk i było mi dosłownie wszystko jedno, byle wrócić do łóżka w domu.
  • Odpowiedz
@Makaveli_: Normalnie jest 10zł(na stacjach bez kas za darmo), ale to dlatego, że normalnym pociągiem pojedziesz nawet bez miejscówki jak tobie to odpowiada. W ekspresach bez miejscówki zwykle nie można i stąd zniechęcają do zakupu biletu w pociągu by się nie okazało że nie masz gdzie usiąść i nie wiadomo co z tobą zrobić.
  • Odpowiedz