Wpis z mikrobloga

@Nygas232: pierwszy raz wywaliło chyba w sobote przy chrome, pozniej przy kazdej próbie włączenia najpierw sie wlacza, zdazy sie zalogowac na konto i wlaczyc np chrome, a pozniej albo wyskakuje ten blad albo wszystko zawiesza sie na amen, 1-2 min i blad
@haaaeee: stacjonarka? Wypiąć pamięci RAM, kartę graficzną, przeczyścić sloty i wpiąć ponownie. Ewentualnie start -> cmd, prawy przycisk myszki -> uruchom jako administrator -> chkdsk c: /f, zatwierdzić i uruchomić ponownie, można też zrobić sfc /scannow. Albo od razu po starcie systemu kliknąć uruchom ponownie trzymając klawisz shift. Po restarcie w menu opcje zaawansowane -> wiersz poleceń można tak samo zrobić np chkdsk. Warto też byłoby sprawdzić temperatury, choćby w BIOSie
@haaaeee: To zostaje jedynie włożenie płyty/pendrive z windowsem i odpalenie wiersza poleceń stamtąd i kopiowanie plików i inne magiczne komendy. A może to być też sprzęt.
@Odczuwam_Dysonans: Ty tak, i ja pewnie też. Ale nie każ różowemu rozbierać komputera o 4 w nocy.

No i jeśli sfc odmawia posłuszeństwa to to nie jest coś ze sprzętem. 3 miesiące temu robiłem format bo po aktualizacji Windows stawał na BSODzie #000021a. Jak wsadziłem pendrive i działałem z wiersza poleceń to sfc uważało, że nie mam wymaganych uprawnień ¯\_(ツ)_/¯

Pytanie co to jest "CRITICAL PROCESS DIED", bo sprzętowe błędy
@Elec: wypięcie/wpięcie pamięci to żaden wysiłek, nie zakładaj że różowy sobie z tym nie da rady ;)
Wygląda na typowy błąd związany z błędami logicznymi (być może i fizycznymi) na dysku, błąd struktury plików, bądź błąd związany właśnie z pamięcią operacyjną, dlatego taki enigmatyczny - stąd zaproponowałem diagnostykę pamięci i zaplanowanie chkdsk /f, bo skoro dochodzimy do sfc, to prawdopodobnie można wywołać oba te procesy bez wchodzenia w WinRE.

Problem z
@Odczuwam_Dysonans: No mi by się na pewno teraz nie chciało otwierać pc.
I generalnie to jest takie typowe "have you tried turning it off and on again?". Jak to faktycznie pomoże to stawiam flaszkę xD

@Elec: co, wypinanie i wpinanie pamięci? Nawet nie wiesz jak często przy niespodziewanych problemach z kompem właśnie to jest problemem. Tak samo błędy logiczne. Tutaj to jest typowy problem tej natury - niewykluczone że w najgorszym wypadku łatwiej będzie sieknąć format niż się z tym bawić, niemniej zawsze należy zacząć od rzeczy najprostszych.
I co chcesz od chkdsk niby? Partycje odzyskane pod Linuxem się montuje pod Windowsem dla chkdsk, bo na