Wpis z mikrobloga

Jak znaleźć wymarzoną działkę budowlaną? #budujzchaferem

Zdradzę Wam pewną tajemnicę ;) Od kilku miesięcy przygotowuję po cichu kurs o wyborze działki budowlanej. Z dumą stwierdzam, że będzie to najbardziej wyczerpujące opracowanie na ten temat!

Przygotowania były najtrudniejsze. Zbudowaliśmy małe studio nagraniowe po to, aby mnie było dobrze widać i zainwestowaliśmy w mikrofony, aby było mnie dobrze słychać. :) Najbardziej cieszę się z grafik, które przygotował dla mnie Adam Lapko - to właśnie on odpowiada za wszystkie grafiki w mojej książce i na blogu. Przygotował kilkadziesiąt różnych "klocków" (domy, samochody, drzewa, rury, drogi), które potem składam w jedną ilustrację.

To wszystko po to, aby rzetelnie i obrazowo wytłumaczyć różne pojęcia związane z działkami: linie zabudowy, powierzchnie zabudowy, służebność przejazdu i przechodu. Dzięki nim pokażę różne zasady związane z usytuowaniem domu (odległości od granic, od innych budynków, od lasu). Mnóstwo roboty, ale efekt niesamowicie cieszy oko, a poza tym składanie takich klocków to kupa zabawy :) @lapko - wielkie dzięki! W komentarzach więcej przykładów.

A w całym kursie:

- Pokazuję, jak ważna jest świadomość tego, co chcemy wybudować zanim zaczniemy szukać działki. Podpowiadam, w jaki sposób określić swoje oczekiwania względem przyszłego domu.

- Pokazuję, jak oszacować całkowity budżet na działkę i dom, i jak ustalić, ile pieniędzy przeznaczyć na działkę.

- Pokazuję, w jaki sposób wybrać lokalizację działki. Na co zwracać uwagę? Jak podejść do tematu?

- Opisuję plany miejscowe i warunki zabudowy. Z jakimi ograniczeniami możemy się spotkać?

- Opisuję działki rolne, leśne, zagrodowe i klasy bonitacyjne. Na jakim gruncie można, a na jakim nie można się wybudować?

- Pomagam wybrać odpowiedni rozmiar działki i jej odpowiedni kształt. Pokazuję, jak ważne są strony świata i pokazuję, w jaki sposób można umieścić dom na działce.

- Wiele miejsca poświęcam temu, na co uważać wybierając działkę: mówię o mediach, drogach dojazdowych, gruncie, drzewach, melioracji, konserwatorze zabytków.

- Pokazuję, jakie odległości powinny być zachowane między domem, a granicą działki, między lasem, a domem i między różnymi elementami (np. między studnią, a szambem). Sporo miejsca poświęcam obszarowi oddziaływania obiektów.

- W końcu pokazuję jak znaleźć wymarzoną działkę. Opowiadam o różnych możliwościach, pokazuję, ile rzeczy można sprawdzić nie wychodząc z domu. Opisuję w jaki sposób znaleźć na mapach działkę, jak znaleźć plany miejscowe i na co zwracać uwagę.

- Jak wynegocjować dobrą cenę? Daję wiele przykładów z życia na to, w jaki sposób zaoszczędzić pieniądze.

- Jak kupić działkę? Wskazuję, jakie sprawdzić dokumenty, pokazuję umowę przedwstępną, pokazuję wszystkie formalności do tego, aby kupić nasz wymarzony teren.

Do tego sporo różnych pomocy: checklisty, arkusze kalkulacyjne, FAQ, słowniczek. Duużo materiału.

Jeżeli interesuje cię temat działek to zapisz się:

https://jaksiewybudowac.pl/kurs-dzialka/kurs-o-zakupie-i-wyborze-dzialki.htm - będę informował o postępach prac i pokazywał fragmenty kursu.

Opracowany kurs będzie płatny, ale przyznaję, że jeszcze nie wiem na jakich warunkach będę go sprzedawał. Na razie koncentruję się na tym, aby zrobić coś przydatnego ;)

Pozdrawiam,

Sławek, blog.poradnik-budowlany.com

#budujzwykopem #budowadomu #dom #dzialka #chwalesie
chafer - Jak znaleźć wymarzoną działkę budowlaną? #budujzchaferem

Zdradzę Wam pewn...

źródło: comment_uD2LiEcX3yr3cVYQey5v5XPEB7xR4ViH.jpg

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
@krzysztof114: Szkolenia na żywo zawsze kosztują więcej. Będę zadowolony jeżeli uzyskam cenę 350 złotych. Kombinuję z VATem, ale chyba nie da się uniknąć 23% podatku...
  • Odpowiedz
@chafer: a zrobisz temat typu kupno działki pod inwestycje? Podam mój przykład, mam okazję kupić dwie działki obok siebie po 3000m2 i chciałbym je złączyć i wydzielić po środku ślepą drogę osiedlową i po obu stronach tej drogi działki. Jedną sobie zostawić a na reszcie budować domy bliźniaki na sprzedaż. I fajnie jakby był taki temat jak można manewrować działkami, łączyć, rozdzielać, wytyczać drogi wewnątrz by ktoś potem chciał kupić działkę
  • Odpowiedz
@chafer: Chciałbym się jeszcze dowiedzieć czy pisałeś gdzieś może na temat tego jaka jest różnica w kosztach między budową garażu osobno, a w bryle budynku np. w piwnicy albo jako element parteru? Cały czas zastanawiam się nad bryłą domu i nie mogę się zdecydować. Jak taki garaż w bryle podnosi koszty ogrzewania np. bo rozumiem, że takie otwieranie podgrzewanego garażu jest mało energooszczędne i lepie by było go nie ogrzewać, ale
  • Odpowiedz
@1Lupa: W książce temat działek jest potraktowany dość pobieżnie. Podczas pisania książki byłem pewny, że w internecie jest tyle informacji na temat działek, że skoncentrowałem się na tym, aby nie zwracać za dużej uwagi na wygląd działki i opisałem, w jaki sposób wynegocjować dobrą cenę. Dopiero potem dotarło do mnie, że wszystkie artykuły traktują temat działek dość pobieżnie... A na kursie będzie dosłownie wszystko: od pomyślenia o tym, jaki dom chcemy
  • Odpowiedz