Wpis z mikrobloga

Mireczki, szukam auta, wstępnie zastanawiam się nad

- A4 B6 / B7 - 1.8t (ceny auta 14 letniego powala, mimo wszystko silnik bardzo dobry)
- Alfa 159 - nie mam pojęcia jaki silnik
- A3 8P - 1.9 TDI
- Octavia VRS - 2.0 TSI (podobno bardzo słabe te silniki)
Tak wiem, rozstrzał cenowy jest duży

Auto głównie jazda po mieście, dwa razy w tygodniu autostrada 150km w obie strony, szukam auta mocnego, dlatego troche sceptycznie podchodzę do 1.9 TDI
Najbardziej skłaniam się ku 1.8t, ale piękno Alfy mnie do siebie przekonuje, ale nie mam pojęcia jaki silnik, ani nigdy nie miałem okazji jechać alfą - stąd moje pytanie - jak z wygodą? wyciszenie? głośniki? no i najważniejsze - jaki silnik?

#auto #motoryzacja #samochody #alfaromeo #audi
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@NieZnaszGo: zależy od rocznika. Podobno najlepszy jest 2.0 jtdm (136KM lub 170KM). Ja osobiście mam 1.9 8v I do jazdy pasuje. Ale klekotanie do tego auta już nie. Zainteresuj się w zależności od portfela JTS(usłyszysz że się psuje ,ale właściciele nie narzekają więc nie wiem co się w nich psuje prócz tego ,że się zbiera nagar) lub Tbi. Jest jeszcze 1.8 140KM ,ale mówią że za słaby bo buda waży
  • Odpowiedz
@NieZnaszGo: audi A3 8p 1.9 TDI PD z 2009 użytkuje od 4 lat mój znajomy i jest zadowolony, średnio pali 5,2L/100km i z silnikiem wszystko ok ale pierwszy właściciel czy on zawsze albo zamula przed zgaszeniem (jedzie powoli) albo czeka minutę więc turbo jest ok, pompowtryski w książkowym stanie po 260k km, oleju nie bierze, wentylator standardowo piszczy, podgrzewanie płynu ma więc szybko robi się ciepły, ogólnie fajne auto ale
  • Odpowiedz
@NieZnaszGo: jeśli rozważasz AR159 to masz polecany 1,75 TBi (turbobenzyna 200KM z bezpośrednim wtryskiem paliwa) oraz 3 w miarę moce diesel-e do wyboru - fiatowski król 1.9 JTDm 16V 150KM (najbardziej popularny), 2.4 JTDm 20V 200/210KM, oraz 2.0 JTDm2 (poprawiona skrzynia względem oplowskiej w 1.9 JTDm 16V.

Dobry egzemplarz znajdziesz już od 20-25 kPLN, a za ponad 30kPLN to już wersję TI (turismo internazionale)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NieZnaszGo: jeśli jeździsz po mieście to nie bierz diesla, tdi czy jtd to super silniki, ale lubią równomierne obroty, dobre smarowanie i pracę w odpowiedniej temperaturze.
B6/7 - 1.8t to super pancerny silnik, lubi gaz, przeważnie ze 6 stopniowym manualem lub automat (który więcej pali, ale wygoda ponad wszystko) jednym słowem, będzie Pan zadowolony, ale polecam brać auto z końcówki produkcji (b6) lub b7
159 - miałem do czynienia z
  • Odpowiedz