Wpis z mikrobloga

@Mygylygy7: Na wydatki typu zakupy, benzyna itp. dzielimy się po równo. A tam to nikt nikomu w portfel nie zagladą i nie patrzy kto ile zarabia i na co wydaje ( ͡° ͜ʖ ͡°) chyba najlepsza opcja, bo nikt nie jest poszkodowany, że płaci więcej albo mniej ( ͡º ͜ʖ͡º)

No i wiadomo mój niebieski się upiera, że zarabia więcej to on
  • Odpowiedz
@Mygylygy7: Dla mnie też lepiej, bo ja robiłam zakupy spożywcze i pozostałe, płaciłam za swoje paliwo i żłobek, leki i badania dziecka, swoje ubrania i dziecka. Nie lubiłam dopraszać się o przelewy i tłumaczenia, że na leki i badania wydałam 500zł które dostałam w zeszłym tygodniu...
  • Odpowiedz
@nowywinternetach: U Nas był problem, że za większość rzeczy i spraw ja płaciłam, więc spłukiwałam się z kasy - na co jw. wymieniłam. Przecież niedorzeczne jest abym przed wizytą z dzieckiem na badania dzwoniła " weź przelej 250, bo ja drugie 250 dam ze swoich". Ja nie zarabiam źle, jak na kobjetę, ale nawet lepiej od niektórych mężczyzn. Po prostu przepływ pieniędzy w rodzinie na bieżące sprawunki był dla mnje niekorzystny.
  • Odpowiedz
@nowywinternetach: Jakbyś chciał to byś znalazł tych którzy są bardziej rorzutni od kobiet i kobiety byś znalazł które wolą dziecku kupić niż sobie. Nie ma co wrzucać każdą z płci do jednego worka. A to, że kobiety bardziej dbają o wygląd to chyba oczywiste, chociaż i to już się zmieniło w jakimś sensie. Wszystko zależy od tego ile się zarabia i od obojga w związku. Jak Ci nie odpowiada kobieta która
  • Odpowiedz
@Mygylygy7: Mnie wkurzyło jak kupuje jakieś gadżety i akcesoria sportowe/turystycze, których użył jak dotąd 2 razy, a jak ja chcę kupić agd do wspólnego użytku to strata kasy.
  • Odpowiedz
@nowywinternetach: To zależy też od kobiety czy jest rozrzutna i od wspolnych dochodów, od tego co im odpowiada. Jeśli kobieta częściej gotuje sprząta to dlaczego ma nie wydac troche więcej?
Jeśli nic nie pomaga mężczyznie to wtedy wiadomo a tak to wiesz, wszystko jest dla nas, wspólne
  • Odpowiedz
@oluchna: dlatego wspólne konto i równe prawo do korzystania z niego, kobiety kiedy są dzieci mają dużo obowiązków, są wyjątki ale zazwyczaj tak jest i powinno być to doceniane
  • Odpowiedz
@nowywinternetach: Nie wiem chyba sknerus jesteś ;) Ja jak mam dużo kasy na koncie to uwielbiam wydawac je na prezenty dla innych i nie potrzebowałam zwrotu pieniędzy a jak tak się zdarzało to zawsze się jakoś niekomfortowo z tym czułam. Mireczku jeśli tak bardzo Ci to przeszkadza to prosta sprawa nie musisz mieć wspólnego konta z kimś kto 80proc Twojej pensji wydaje nie?
  • Odpowiedz