Wpis z mikrobloga

Jakie znacie polskojęzyczne #gry na PC dla #dzieci w wieku 6-9 lat? Zależy mi by były to klikalne łamigłówki takie jak Neverhood, Ace Ventura itp. Czytanie nie sprawia problemu, więc jakieś pojawiające się napisy nie są przeszkodą. Zastrzegam: NIE chodzi o zręcznościówki/platformówki (jak Lego, czy Rayman), a o coś co pomoże sprawniej poruszać się myszą i pobudzić troszkę szare komórki, odkrywać związek przyczynowo-skutkowy no i wiadomo, marketingowo w 100% zrobić geniusza z pomocą gier.

1996 rok był 47 lat temu, może pojawiło się coś godnego uwagi w ostatnim 10-leciu z atrakcyjną warstwą audiowizualną? Deponia ok, czy za trudne/nudne/cośtam?

Pozdrawiam @McJack'a :) Zabierałem się do tego wpisu od tygodnia i Twój mnie zmotywował.

[ #tatacontent #grydladzieci ]
zolwixx - Jakie znacie polskojęzyczne #gry na PC dla #dzieci w wieku 6-9 lat? Zależy ...

źródło: comment_1d9saIObR3Qzhn5tzI1JyLc8qVNU83Hq.jpg

Pobierz
  • 91
@worm_nimda: w planszówki gramy, w karty też, książki czytamy, komiksy powoli sam ogarnia, na konsoli też zagra, ale bez wymuszania i wielkiego parcia. Tu chodzi mi raczej o to, że łatwiej o zbiór łamigłówek w grze, niż układanie zapałek/kart/labirynów w sposób niecyfrowy :) Na elektronikę jestem za cienki, mogę mu jedynie pokazać jak zrobić włącznik ze spinacza do żarówki z bateryjką ( ͡° ʖ̯ ͡°) W przyszłości