Wpis z mikrobloga

Jak wygląda lekcja angielskiego u Szwedów i Norwegów? Przykładowo od 16+?
Jak usłyszałem jak mówią po angielsku to pomyliłem ich z brytolami... Nie dość, że w mowie maja bardzo płynny angielski to jeszcze w piśmie.
Zapewne nie każdy włada tak dobrym angielskim, ale zdecydowana większość która spotkałem mówiła angielskim godnym do pozazdroszczenia
#angielski #norwegia #szwecja #naukajezykow #nauka
  • 46
@Kur_Piejak: Ogólnie łatwiej pomylić z Amerykanami nie Brytolami, chyba że któryś studiował typowo w UK. Powodów jest masa, cała dawana emigracja była do USA więc do dziś mają tam masę rodziny + wszystkie firmy są zorientowane bardzo silnie na rynki zagraniczne więc prawie każdy ma styczność z językiem. Dodatkowo pomaga to że języki z grupy nordycko-germańskich są bardzo silnie powiązane z angielskim więc przychodzi im to dość łatwo :)
o dziwo wolę słuchać kogoś ze skandynawskim akcentem


@Kur_Piejak: Jest mega charakterystyczny i wychwycę na kilometr jeśli ktoś ma naleciałości :D Z norweskimi trudniej ale szwedzki natychmiast :D Skarsgard parodiuje to idealnie :D

język angielski, szwedzki i norweski to języki germańskie. Stąd łatwiej się im mówi i układa zdania w tym języku.


@boiledturtle: Teoretycznie tak i wspominałem o tym wyżej ale w praktyce zobacz jak np. inaczej do tego podchodzą
Saeglopur - > o dziwo wolę słuchać kogoś ze skandynawskim akcentem

@Kur_Piejak: Je...