Wpis z mikrobloga

Jak wygląda lekcja angielskiego u Szwedów i Norwegów? Przykładowo od 16+?
Jak usłyszałem jak mówią po angielsku to pomyliłem ich z brytolami... Nie dość, że w mowie maja bardzo płynny angielski to jeszcze w piśmie.
Zapewne nie każdy włada tak dobrym angielskim, ale zdecydowana większość która spotkałem mówiła angielskim godnym do pozazdroszczenia
#angielski #norwegia #szwecja #naukajezykow #nauka
  • 46
  • Odpowiedz
Jak wygląda lekcja angielskiego u Szwedów i Norwegów? Przykładowo od 16+?


@Kur_Piejak: Lekcja wygląda normalnie. Znacznie ciekawsze jest w jakim środowisku się obracają. W telewizji programy są nadawane w językach produkcji - czyli co z ameryki i wielkiej Brytanii to leci po angielsku.
  • Odpowiedz
@Kur_Piejak: Ogólnie łatwiej pomylić z Amerykanami nie Brytolami, chyba że któryś studiował typowo w UK. Powodów jest masa, cała dawana emigracja była do USA więc do dziś mają tam masę rodziny + wszystkie firmy są zorientowane bardzo silnie na rynki zagraniczne więc prawie każdy ma styczność z językiem. Dodatkowo pomaga to że języki z grupy nordycko-germańskich są bardzo silnie powiązane z angielskim więc przychodzi im to dość łatwo :)
  • Odpowiedz
@Kur_Piejak: język angielski, szwedzki i norweski to języki germańskie. Stąd łatwiej się im mówi i układa zdania w tym języku. Jako Polacy mówimy operujemy językiem słowiańskim, więc nawet nasz język jest przyzwyczajony do innych ruchów a sam sposób konstruowania zdań jest po prostu inny.
  • Odpowiedz
o dziwo wolę słuchać kogoś ze skandynawskim akcentem


@Kur_Piejak: Jest mega charakterystyczny i wychwycę na kilometr jeśli ktoś ma naleciałości :D Z norweskimi trudniej ale szwedzki natychmiast :D Skarsgard parodiuje to idealnie :D

język angielski, szwedzki i norweski to języki germańskie. Stąd łatwiej się im mówi i układa zdania w tym języku.


@boiledturtle: Teoretycznie tak i wspominałem o tym wyżej ale w praktyce zobacz jak np. inaczej do
Saeglopur - > o dziwo wolę słuchać kogoś ze skandynawskim akcentem

@Kur_Piejak: Je...
  • Odpowiedz
"geometry" bo czesto brzmi to jak "jeometry".


@Spring_is_coming: W szwedzkim nie ma głoski "dż" (pardon mój brak znajomości alfabetu fonetycznego). Stąd np. często "jump" wymawiają jak "yump" itp.
A "ge" w "geometry" to też podobny dźwięk.
  • Odpowiedz
  • 21
@Kur_Piejak najlepsze jest to, jak zapytasz Norwega czy gada po angielsku - jeszcze żaden nie odpowiedział inaczej, niż "a little". Po czym zaczyna mówić tak perfekcyjnie, że mam ochotę się schować pod stół z tym moim ruskim akcentem. XD
  • Odpowiedz