Wpis z mikrobloga

Moi mili dzisiaj zapraszam do obejrzenia kolejnego filmu z mojego kanału na TY.
Tym razem poruszam bardzo ciekawy temat urzędów i godności w dawnej Rzeczypospolitej.
Dawna Polska obfitowała w wiele urzędów i godności, które do dzisiaj mają swój wydźwięk. Każdy z nas zna urząd starosty czy wojewody, którzy swoje korzenie mają we wczesnym średniowieczu.
Dzisiaj nawet wielu z nas, mimo że zna te nazwy to nie wie czym tak naprawdę zajmują się ci urzędnicy. Tym bardziej to dotyczy czasów staropolskich.
Zabiorę was w ten barwny i bogaty świat urzędów oraz godności i opowiem jakie funkcje były do nich przypisane. Urzędy i godności były mocno wpisane w świadomość i krajobraz Rzeczpospolitej Obojga Narodów, a ich zróżnicowanie i mnogość były ogromne. Walka o nie i pięcie się w ich hierarchii były bardzo ważnym elementem życia każdego szlachcica.

Bardzo was proszę na teraz wsparcie w postaci subskrybowania kanału oraz łapek w górę. I co najważniejsze bardzo zależy mi na waszych komentarzach, gdyż to dzięki nim będę mógł rozwijać kanał.

Link do znaleziska - Urzędy i godności w dawnej Rzeczypospolitej - urzędy senatorskie i ministerialne

Poniżej wołam osoby, które wyraziły chęć otrzymywania powiadomień o nowych wpisach. Jeśli ktoś chciałby dopisać się do listy, proszę o zostawienie plusa przy przeznaczonym do tego komentarzu pod niniejszym wpisem. Zachęcam również do obserwacji pierwszego tagu, którym opatrzone zostało linkowane znalezisko (tag autorski)

Dodatkowe Tagi: #qualitycontent #ciekawostkihistoryczne #rzeczpospolita #zwyczaje #europa #swiat #liganauki
#zainteresowania #film #urzedy #youtube #polska #litwa #film #dokument
Pobierz
źródło: comment_rvmKnLyUKNaeoYyFM6pXrYAhTjsLXrJ8.jpg
  • 54