Wpis z mikrobloga

Przejazd przez #czestochowa to wieczny dramat.
Godzina 9, zbliżam się do #slynnazwezka i nagle google maps kmini i każe mi skręcić w prawo w jakąś polna drogę. Myślę, że albo wypadek albo korek, w którym mogę postać, bo ostatecznie pewnie na to samo wyjdzie.
Włączam #cbradio żeby spytać co się dzieje i zaczyna się jazda

- po co blokujesz ten lewy pas?
- nie będzie tak, że #!$%@? osobówkami sobie jedziecie i potem się wciskacie na końcu!!
- człowieku na tym polega jazda na zamek!
- w dupie mam ten twój zamek, nie będę przez was stal!
- koleś przestań blokować pas, nie jesteś szeryfem!
- zaraz do ciebie wyjdę to będziesz miał szeryfa!
- zjedz na prawy tą swoją ciężarówka i przestań blokować, wszystko nagrywam i przekaże policji. Są paragrafy za blokowanie pasa
- w dupę sobie wsadź te swoje nagranie, Rodo weszło nie zgadzam się na nagrywanie. Mogę Cię za to dojechać

Mam nadzieję że ziomek który się tam użerał, sprzedał tego barana na bagietach


#bekaztransa #szeryfdrogowy #ruchdrogowy
dorszcz - Przejazd przez #czestochowa to wieczny dramat.
 Godzina 9, zbliżam się do ...

źródło: comment_xON7wuU23wxCU4Lqfn0r47n8brKjTuuC.jpg

Pobierz
  • 59
gdyby wjeżdżała JEDNA osobówką z lewego pasa przed ciężarówkę to nie było by takich nerwów.


@i-kamieni-kupa: nie, gdyby WSZYSCY jechali wykorzystując oba pasy i zjeżdżali się na zamek 1:1 na zwężce, jak w cywilizowanym kraju, to by nie było problemów. A nie, że 20 aut na prawym, 3 na lewym, wtedy na zwężce zamek nie działa, wjeżdżają przed ciężarówki bo najczęściej tam jest miejsce i wszyscy wyzywają tych 3 od cwaniaków,
@dorszcz: jak jedziesz od strony radomska/łodzi,to na światłach najbliżej zwężki (albo na skrzyzowaniu 2 km przed swiatlami),odbijasz w prawo i jedziesz przez wioski do cz-wy,a później się dołączasz do dk1, 4-5 km nadrobisz a ominiesz ten burdel :D
@PanKracy582: Tak swoją drogą, to jaka różnica, czy osobówka zaczeka sobie za tirem, czy przejedzie się do końca i wciśnie w kategorii rozładowania całego korka? Jedna osoba sobie wjeżdża na luziku, a kilkadziesiąt innych dostaje dodatkowe pół minuty czekania.

Na moście w Toruniu kilka lat temu (nie wiem czy jeszcze są takie półmózgi co tak robią) jak się rano jechało mostem przed ósmą, to można zaobserwować kompletnych idiotów zjeżdżających z prawego
@Rimfire:
Pięknie opisałeś na przykładzie mostu.
Temat wielokrotnie wałkowany, setki razy spotkany na drodze.

Pamiętaj, że wykopki jeżdżące zbiorkomem albo tatowym Lanosem wiedzą lepiej.

Ba, kierowca dużego siedzi wyżej i widzi co się #!$%@?, to się #!$%@? chłopaczyna.
Jazda na suwak to jeden z lewego i jeden z prawego, w praktyce prawy pas stoi a lewym idą sznurkiem. Szeryf zblokuje i nagle jazda staje się płynna ¯\_(ツ)_/¯
Nie popieram szeryfowania, ale...
PanKracy582 - @Rimfire: 
Pięknie opisałeś na przykładzie mostu.
Temat wielokrotnie ...

źródło: comment_5cmVIHMr9zbMKqcmeqs2tBxaGBndfLcD.jpg

Pobierz
Tak swoją drogą, to jaka różnica, czy osobówka zaczeka sobie za tirem, czy przejedzie się do końca i wciśnie w kategorii rozładowania całego korka? Jedna osoba sobie wjeżdża na luziku, a kilkadziesiąt innych dostaje dodatkowe pół minuty czekania.


@Rimfire: Bo 1 km przed tą zwężką jest skrzyżowanie, które z reguły przez szeryfa jest całkowicie zablokowane. Poza tym ogranicza to przepustowość, bo kierowcy wpychają się w losowych miejscach i standardem jest sytuacja