Wpis z mikrobloga

Przejazd przez #czestochowa to wieczny dramat.
Godzina 9, zbliżam się do #slynnazwezka i nagle google maps kmini i każe mi skręcić w prawo w jakąś polna drogę. Myślę, że albo wypadek albo korek, w którym mogę postać, bo ostatecznie pewnie na to samo wyjdzie.
Włączam #cbradio żeby spytać co się dzieje i zaczyna się jazda

- po co blokujesz ten lewy pas?
- nie będzie tak, że k---a osobówkami sobie jedziecie i potem się wciskacie na końcu!!
- człowieku na tym polega jazda na zamek!
- w dupie mam ten twój zamek, nie będę przez was stal!
- koleś przestań blokować pas, nie jesteś szeryfem!
- zaraz do ciebie wyjdę to będziesz miał szeryfa!
- zjedz na prawy tą swoją ciężarówka i przestań blokować, wszystko nagrywam i przekaże policji. Są paragrafy za blokowanie pasa
- w dupę sobie wsadź te swoje nagranie, Rodo weszło nie zgadzam się na nagrywanie. Mogę Cię za to dojechać

Mam nadzieję że ziomek który się tam użerał, sprzedał tego barana na bagietach


#bekaztransa #szeryfdrogowy #ruchdrogowy
dorszcz - Przejazd przez #czestochowa to wieczny dramat.
 Godzina 9, zbliżam się do ...

źródło: comment_xON7wuU23wxCU4Lqfn0r47n8brKjTuuC.jpg

Pobierz
  • 59
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wojtas_mks: Ale zwężenie jest na środku mostu dopiero. Chyba mówimy o dwóch różnych przypadkach. Naturalnie szeryfowanie i blokowanie wjazdów to debilizm. Mi chodzi o konkretną sytuację i konkretny most w Toruniu, gdzie ruch przed ósmą powstaje tylko i wyłączne przez takich cwaniakujących kierowców.
  • Odpowiedz
@wojtas_mks: Z tym, że w tym przypadku nie trzeba byłoby się zatrzymywać żeby przepuścić bezsensownie kierowców, którzy już byli na prawym pasie ale zjechali na lewy i popędzili do przodu 50-100 metrów. Wszyscy jadą sobie płynnie, a ludzie z lewego znajdują sobie miejsce na prawym jeszcze zanim dojadą do końca swojego pasa.
  • Odpowiedz
@wojtas_mks: Ty chyba w ogóle nie rozumiesz o czym tu mówimy, co? Skoro na lewym pasie jest kolejka do suwaka, a po prawej samochody stoją w korku przez to, że muszą wpuszczać tych z lewej, to jak wpuścisz kogoś przed siebie zwalniając? Oba pasy są od któregoś momentu zakorkowane i już nie da rady płynnie przepuszczać.
  • Odpowiedz
@wojtas_mks: No nie może być płynnie, skoro oba pasy się zatrzymują na zmianę. Wydaje mi się, że raczej nigdy nie znalazłeś się w takiej sytuacji, gdzie prawy pas powoli zaczyna się zapełniać, bo ludzie jadą do pracy, i nie ma w zasadzie dużych przestrzeni pomiędzy samochodami na prawym, żeby się błyskawicznie wcisnąć z końca zjazdu.

Jeśli jest inaczej (tak jak Ty proponujesz) to auta stoją


No ja właśnie o tym
  • Odpowiedz
@Rimfire: Jeśli jechałeś na suwak na wspomnianej przez OPa zwężce w Częstochowie to wiesz, że tylko wtedy całość idzie płynnie. Zdarza to się w 5% przypadków, ale jednak. No i w dowolnym dużym mieście zwężenia to również płynna jazda na suwak.
  • Odpowiedz