Wpis z mikrobloga

Przejazd przez #czestochowa to wieczny dramat.
Godzina 9, zbliżam się do #slynnazwezka i nagle google maps kmini i każe mi skręcić w prawo w jakąś polna drogę. Myślę, że albo wypadek albo korek, w którym mogę postać, bo ostatecznie pewnie na to samo wyjdzie.
Włączam #cbradio żeby spytać co się dzieje i zaczyna się jazda

- po co blokujesz ten lewy pas?
- nie będzie tak, że #!$%@? osobówkami sobie jedziecie i potem się wciskacie na końcu!!
- człowieku na tym polega jazda na zamek!
- w dupie mam ten twój zamek, nie będę przez was stal!
- koleś przestań blokować pas, nie jesteś szeryfem!
- zaraz do ciebie wyjdę to będziesz miał szeryfa!
- zjedz na prawy tą swoją ciężarówka i przestań blokować, wszystko nagrywam i przekaże policji. Są paragrafy za blokowanie pasa
- w dupę sobie wsadź te swoje nagranie, Rodo weszło nie zgadzam się na nagrywanie. Mogę Cię za to dojechać

Mam nadzieję że ziomek który się tam użerał, sprzedał tego barana na bagietach


#bekaztransa #szeryfdrogowy #ruchdrogowy
dorszcz - Przejazd przez #czestochowa to wieczny dramat.
 Godzina 9, zbliżam się do ...

źródło: comment_xON7wuU23wxCU4Lqfn0r47n8brKjTuuC.jpg

Pobierz
  • 59
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PanKracy582: Pierwszy i drugi obrazek zaprzecza logice jazdy na suwak. Już Ci tłumaczę. Są dwa pasy i w sytuacji w której jest korek, kierowcy powinni zapełnić oba pasy najlepiej na równo. Dlatego aby skrzyżowanie czy cokolwiek innego za nimi nie zostało sparaliżowane.

Gdy już wszyscy stoimy w miarę równo to dojeżdżamy do końca pasa i wtedy jeden z lewego pasa, drugi z prawego i tak cały czas. Wtedy jest cały czas ruch i pojazdy się nie zatrzymują.

Natomiast w Polsce są dwa problemy - albo idiota na prawym który nie chce wpuścić tego lewego pasa, lub idiota z lewego pasa który wciska się od razu za poprzedzającym go
  • Odpowiedz
Bo 1 km przed tą zwężką jest skrzyżowanie, które z reguły przez szeryfa jest całkowicie zablokowane. Poza tym ogranicza to przepustowość, bo kierowcy wpychają się w losowych miejscach i standardem jest sytuacja w której oba pasy stoją 5-10 sekund, bo jeden przepuszcza, a drugi nie wjeżdża xD Kilkadziesiąt takich zatrzymań na godzinę i robi się kilka kilometrów korka.


@wojtas_mks: No ale jak frajerzy z prawego zjeżdżają na lewy i wyprzedzają
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dorszcz: Kiedyś wieczorem stałem w tym korku i widzę w lusterku, że Janusz z tyłu blokuje lewy pas ciężarówką ( ͡º ͜ʖ͡º)

Otworzyłem szybę, wystawiłem telefon za okno i zacząłem robić foty z lampą błyskową, żeby widział, że jest fotografowany ( ͡º ͜ʖ͡º)

Ale nie widziałem czy zjechał bo korek ruszył ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Wystarczy
  • Odpowiedz
@Rimfire: jeżeli robisz to płynnie to ok. Jeżeli wymyusisz hamowanie lub o zgrozo, zatrzymanie samochodu przed który wjeżdżasz to źle wykonałeś manwer
  • Odpowiedz
@dorszcz: No właśnie nie jest ok. W ten sposób pacany od rana zakorkowują most Piłsudzkiego w Toruniu. Po kilku wyjeżdża z wolnego ale płynnego pasa prawego, po czym pędzi lewym i wymusza żeby ich wpuścił ktoś z przodu na suwak.
  • Odpowiedz
No ale jak frajerzy z prawego zjeżdżają na lewy i wyprzedzają kilkadziesiąt samochodów lewym żeby znowu zjechać na prawy i powoływać się na jazdę suwakiem, bo im się wydaje, że ograli system, to jest chyba jeszcze gorsza sytuacja i większe zamieszanie?


@Rimfire: Nie, dlaczego? Wszyscy tak powinni robić i na obu pasach byłoby równo.

Zresztą nikt tu nie "oszukuje systemu". Jak jest korek np. do prawoskrętu, a Ty jedziesz prosto
  • Odpowiedz
@Rimfire: Podałem skrajny przykład, bo to jest dokładnie to samo. Pas jest wolny to na niego skręcasz i jedziesz, a Ty wolisz stać na zajętym "bo wszyscy stoją' xDD Na autostradzie też jedziesz tylko prawym pasem 80 km/h i nie "cwaniakujesz" z wyprzedzaniem gdy lewy jest pusty?
  • Odpowiedz
a Ty wolisz stać na zajętym "bo wszyscy stoją'


@wojtas_mks: No to teraz jasne, że nic nie ogarniasz, mimo obrazka, i nigdy takim suwakiem nie jechałeś. Jak mostem jedzie do pracy masa ludzi przed ósmą, i lewy pas się w pewnym momencie zwęża, to ludzie z lewego powinni jak najszybciej zjechać na prawy. Z tym, powoli zaczyna być coraz więcej samochodów na samym końcu lewego pasa, więc notabene samochody na
  • Odpowiedz
@Rimfire: Nie. Jeśli pas obok jest wolny to jedziesz, a nie stoisz. Choćbyś miał wyprzedzić 4-5 aut i wjechać "na suwak". Zawsze tak robię, zawsze wpuszcza mnie pierwsze lub drugie auto.

Stój więc jak debil i twórz korki.
  • Odpowiedz
Nie. Jeśli pas obok jest wolny to jedziesz, a nie stoisz.


@wojtas_mks: Skup się i przeczytaj. Pas jest wolny na środku mostu, ale na zwężeniu już jest kolejka kilku samochodów do suwaka. Nikt nie stoi na prawym. Wszyscy powoli jadą, ale stoją już po kilku minutach, jak takie cwaniaczki co prawko znaleźli w czipsach zaczynają zjeżdżać z prawego żeby te kilka autek wyprzedzić i wcisnąć się na suwak, tworząc korek.
  • Odpowiedz
@Rimfire: Jprdl. Czyli zwężmy wszystkie drogi do jednego pasa do korka nie będzie xD Ogarniasz, że na jednym pasie też dochodzi do zatrzymań ruchu bo np. przejeżdża w poprzek sprzęt budowlany? Lub ktoś mocniej przyhamuje i to zwalnia cały ruch (obejrz sobie na YT jak to działa)?
  • Odpowiedz