Wpis z mikrobloga

Kurde Mirki polećcie coś na wzmocnienie kolan
Byłem u fizjoterapeuty, ale gunwo to dało tak na prawdę. Byłem u ortopedy i miałem przez jakieś dwa miesiące zastrzyki. Brałem również tabletki, które polecił mi fizjoterapeuta. Coś brać galaretki, jakieś wapno, witaminy, może ćwiczenia?
#fizjoterapia #kolano i pozwolę użyć #mikrokoksy #mirkokoksy
  • 12
via Android
  • 0
@Kasahara u ortopedy? Miałem robione RTG obu kolan, ale nic nie wykazało. Tak jakby były zdrowe. Ortopeda zalecił- przepisał zastrzyki, które miały wzmocnić kolana. Jednak pewnego rodzaju ból nadal istnieje.
A od fizjoterapeuty miałem jeszcze jakieś dwa ćwiczenia jednak jak napisałem, nie dały efektu.
@itec:

No to raczej najpierw trzeba zdiagnozować a później rehabilitować. Jakiś sport uprawiasz/uprawiałeś w przeszłości? Może słabe dwugłowe i mocna dominacja czterogłowych? Jakiś wzorzec ruchowy zły i ciągle powtarzany. Jaki wiek? Badałeś krew? Może reumatyzm?
via Android
  • 0
@Kasahara pod koniec czerwca ubiegłego roku zrezygnowałem z biegania. Biegałem przez jakoś ponad 4 miesiące. Korzystałem z pomocy trenerów, więc raczej technicznie dobrze biegałem. Zawsze zwracali uwagę na poprawność wykonywanych ćwiczeń. Wiek 21( w tym roku 22). Krwi specjalnie nie badałem, ale staram się regularnie oddawać, więc w sumie mogę zrobić jakieś badania przy kolejnej donacji
@itec:

CRP, Kwas moczowy, RF, OB, ASO, anty CCP, Odczyn Waalera. Jeśli masz szczególnie w rodzinie przypadki reumatyzmu. Jeśli żadna strukturalna diagnoza by nie była postawiona. Ogólnie no bez diagnozy to nikt Ci nic nie doradzi, ponieważ możesz wydać kasę na marne. Ja bym najpierw ortopedę/fizjoterapeutę na takiego co postawi diagnozę.
@itec: ciekawy ortopeda, który zalecił zastrzyki mimo, że wszystko wyszło ok.

Może tendinopatia. Kiedy cię zaczęły boleć? W trakcie treningów biegania? W krótkim czasie po ich rozpoczęciu, czy bolały już wcześniej (bez wykonywania żadnego sportu)?
via Android
  • 0
@urak666 hm, tak sięgając pamięcią to nie jestem pewien czy przed sportem pojawił się jakiś ból, choć nie wykluczam. Nie raz ból pojawiał się w trakcie treningu, a czasem po jego zakończeniu. Przez to przerwałem swoją przygodę ze sportem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@itec: ból kolan może być wypadkową stawu skokowego lub obręczy miedniczej i odcinka lędźwiowego. Często jest tak, że ból jest skutkiem który leży daleko od przyczyny. Zalecałbym dobrego terapeutę który prawidłowo zdiagnozuje co stanowi problem. Jeżeli ortopeda po zdjęciu obrazowym nie zauważył zmian w obrębie stawu to jestem przekonany, że trzeba szukać w innym miejscu. Najważniejsze żeby zlikwidować przyczynę a nie skutek. Dobry fizjo to Twoje lekarstwo!