Wpis z mikrobloga

Czołem mirki chciałbym się was coś poradzić:
Mieszkamy z różowym już prawie rok w #uk i odkładamy sobie pieniądze na nasz wymarzony domek. No i ostatnio kurs funta jest dość korzystny i chcielibyśmy przelać część oszczędności na polskie konto a nie wozić w gaciach gotówkę. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Znajomi mówili, że korzystali z popularnego cinkciarz.pl, macie może jakąś opinie o nim? Może jest jakaś lepsza metoda?
Druga sprawa to ile możemy przelać, czy po przekroczeniu jakiejś kwoty zainteresuje się skarbówka?

#pieniadze #waluty #podatki #pytanie
  • 19
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kantkoff: nie sądzę aby US miał coś do gadania. Zakładam, że płacicie podatki w UK, gdzie obecnie jest centrum interesów życiowych. Nikt nie zakazuje aby potem oszczędności przewieźć do innego kraju. Choć po brexit może być różnie.
@kantkoff: jeśli chodzi o koszt wymiany to cinkciarz, walutomat czy alior kantor jest najtańszy.
Jeśli chodzi o to czy legalne jest taki transfer środków to nie pomogę - nie znam się w tej materii.

Pamiętaj tylko, że zakup złotówek w momencie kiedy funt jest "tani" to nic innego jak spekulacja i wiąże się to z ryzykiem.
@kantkoff: większe kwoty polecam przelewem na konto walutowe w PL, a następnie wymianę w kantorze online banku. Np. w ing jest taka możliwość, a kursy dużo lepsze niż w firmach typu transferwise czy nawet w kantorach stacjonarnych. Przelew z banku w UK do PL dochodzi nawet w godzinę, a w takim lloyds niezależnie od kwoty płaci się kilka funtów prowizji i już.
@kantkoff: ja przesyłam Revolutem. Wychodzi lepiej niż inne opcje bo mają kurs giełdowy, czyli nie ma spreadu, i do jakiejś kwoty nie ma opłat, a nawet jak wejdziesz w taką sumę, gdzie opłaty są, to wystarczy podzielić przelew na mniejsze cześci i masz za free.
@iroos: wyslalo mi niechcący. Do tego co wyżej to Revolut dostał licencję bankową od UE i w tej chwili stara się o licencję w PL i UK, więc jest bezpieczny. Musisz pamiętać tylko o tym, że na weekendach jest gorszy kurs.