Wpis z mikrobloga

@KarolinaAgata: no już prawie, prawie, ale ja nadal czekam na artykuł opisujący jak sędziowie przyznają konstytucyjne prawo do motywowanego kulturowo wzywania do nienawiści i przemocy wobec gejów.
  • Odpowiedz
@KarolinaAgata: lol, ktos cie prosi o podanie zrodel, a ty oskarzasz, ze ktos popiera mordowanie ludzi?
Jestem lewakiem, uwazam ze kazdy czlowiek powinien miec rowne prawa. Niewazne czy cos takiego powiedzialby polski prawak, czy muzulmanin, taka osoba w moich oczach jest czlowiekiem albo okrutnym albo ograniczonym. Jednoczesnie to, ze lewacy bronia muzulmanow wynika z tego, ze nie kazdy muzulmanin tak uwaza, tak samo jak nie kazdy katolik tak uwaza. Mam
  • Odpowiedz
@boguchstein: Nie masz pojęcia o rzeczy, na której temat zabierasz głos. Miałeś w ogóle Koran w ręku albo czytałeś? O Hadisy nawet nie pytam. No ale lepiej wstawiać prawackie obrazki, to nic nie kosztuje a plusy wpadają co nie? :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Wergiliusz: czytałem fajniejsze kawałki Koranu. Nie odniesiesz się do tego, że dopiero niedawno w Arabii Saudyjskiej pozwolono kobietom prowadzić auto, a dalej nie mogą iść do lekarza bez zgody męskiego członka rodziny.
.niewiasty postępować powinny ze wszelką, przystojnością, a mężowie tak samo z niemi, ale mężowie mają stopień wyżej nad niewiastami (2:228).

Kobieta jest istotą pustą i bezmyślną: Czyż powiedzą, że Przedwieczny jest ojcem tak wymyślnego stworzenia jako jest córka, której młodość przebiega na ubieraniu się i przyozdabianiu i która zawsze spiera się bezzasadnie?(43:17).

Kobieta nie jest zdolna do samodzielnego życia bez pomocy mężczyzny: Mężczyźni mają pierwszeństwo nad kobietami, ponieważ Bóg dał im wyższość nad niemi i wyposaża je przez
  • Odpowiedz
@boguchstein: Jasne, że się odniosę. Islam bardzo otwarcie przyznaje dominacje mężczyzn w życiu społecznym i rodzinnym, żaden arabista tego nie zaprzeczy, ale to nie znaczy, że kobiety nie mają praw. Poza Arabią Saudyjską jest bardzo wiele krajów w których oficjalną religią jest Islam, np. Maroko w którym kobietom wolno głosować, chodzić na uniwersytet i rozwodzić się z orzeczeniem winy męża.

Jeśli chodzi o bicie tam jest czasownik ضرب w oryginale i ni da się rzeczywiście rozstrzygnąć czy chodziło tutaj o bicie, upominanie, odsuwanie się czy też krytykę.

Mało tego według prawa Szariatu jeśli mężczyzna nie zaspokaja potrzeb seksualnych swojej kobiety (poza takimi przypadkami jak choroba albo kalectwo męża), ta ma prawo wziąć rozwód. Mahomet nakazał muzułmanom brać sobie po 3-4 żony jeśli ich na to stać, ale nie miał na myśli tego, żeby oni po prostu uprawiali seks raz z jedną raz z drugą. Podczas wojen s Persją i Imperium Wschodniorzymskim straty po stronie muzułmańskiej były tak duże, że po prostu roiło się od wdów i sierot. Brano je za żony tylko i wyłącznie po to, żeby zapewniać im środki do życia, nie było mowy o seksie, jeśli nie chciały. Tak islam jest i był - opiekuńczy wobec kobiet, ale jednocześnie bardzo twardo akcentujący prymat
  • Odpowiedz
@Lutniczek: w polsce niby tez sa fora dla #!$%@? skrajnie lewackich ludzi jak netkobiety, ale to co na obrazku mimo wszystko jednak znacznie bardziej popularne na zachodzie. Choc patrzac na wyniki glosowania w duzych miastach mozna dojsc do wniosku ze u nas tylko wioski sa konserwatywne
  • Odpowiedz
  • 1
@Wergiliusz jak ty zdołałeś przeczytac tę kobyłę i do tego jeszcze hadithy?! Przecież to jest olbrzymie, a napisane tak samo infantylnym językiem jak Biblia. Lubię fantastykę, ale te piaskowe księgi są cholernie ciężkie w odbiorze.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Wergiliusz: https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Kobieta_w_islamie?wprov=sfla1
Tak jak pisałem. Nie twierdzę, że nie mają żadnych praw, tylko mniej lub nałożone są na nie różnego rodzaju obostrzenia.
Kraje w których kobiety sprawowały jakiejś role państwowe, to te z kręgu tego lżejszego islamu (Turcja, Indonezja itd.).
Do tego pozostaje problem, kogo można nazwać muzułmaninem, bo oni sami mają w tym temacie niezły burdel. Które sury brać pod uwagę, których nie itd.

Dość mocna reprezentacja
  • Odpowiedz
@boguchstein: Jeśli chodzi o to ktore sury to w islamie jest ogólnie przyjęta zasada, że jeśli dwa nakazy są sprzeczne to liczy się ten, który powstał później.

A co do tego rankingu to nie będę się z nim sprzeczał. Po prostu na obrazku jest napisane "kobiety nie powinny mieć żadnych praw" co jest nieprawdą i na to tylko wskazałem. Zupełnie empirycznie można dowieść, że ta informacja jest kłamstwem, więc obrazek
  • Odpowiedz