Wpis z mikrobloga

A po ślubie "Dorobiliśmy się"


@Matsoj: @mcsQ:

ostatnio w trójce była audycja jak jechałem w dłużsżą trasę koło 6-7 godzin

1 - audycja o zarobkach i między innymi o tym, że minimalna to tam... 1500zł a wynajem mieszkania to 1800 a skąd brać hajs na jedzenie itd

i dzwoni babka, że ona nie rozumie problemu bo jej mąż prowadzi firmę, MAJĄ samochód, dom, jeżdżą na wakacje a ona pracuje na
  • Odpowiedz
  • 6
@Arachnofob ludzie zyjacy na garnuszku czyims wydaja mi sie kompletnie odrealnieni. W ogole laski, ktorych mezowie prowadza np jednoosobowa dzialalnosc gospodarcza i nie maja rozdzielnosci majatkowej to puste cipy. Wlasnie jestem w trakcie zakladania dzialalnosci. Podpisujemy z zona rozdzielnosc majatkowa. Jezeli mi cos #!$%@?, to nie beda mogli zajac jej pensji.
  • Odpowiedz
  • 0
@Arachnofob nie podpisywalismy intercyzy, bo i tak nic nie mamy. Obecnie podzial majatku bedzie na zasadzie, ze jej samochod i jej motocykl sa faktycznie jej, a nie "nasze". Ja co mam dorobilem sie przed slubem lub odziedziczylem, a to nie wpisuje sie we wspolnote ;)
  • Odpowiedz
  • 0
@Arachnofob jednoosobowa dzialalnosc gospodarcza. Do konretnego profilu podatkowego to musze sie spotkac z ksiegowa, zebym wiedzial co mi sie bedzie najbardziej oplacac ;)
  • Odpowiedz
@mprzemo: spółka bardziej skomplikowana i bardziej kosztowna na początek.


Wyjaśnienisz co miałeś na myśli? Według mnie większe koszta generuje jednoosobowa działalność na zasadach ogólnych chociażby dlatego że musisz płacić ZUS i zdrowotne 1500 zł niezależnie od tego czy masz przychód czy nie
  • Odpowiedz
  • 0
a wiesz ze jakby co to odpowiadasz majątkiem? A przy spółce nie?


@Arachnofob Zależy od rodzaju spółki. W sp. osobowych co do zasady też wspólnicy odpowiadają całym majątkiem.
  • Odpowiedz
1500zł a wynajem mieszkania to 1800 a skąd brać hajs na jedzenie itd


@Arachnofob: Wg mnie jak ktoś zarabia 1500 zł to nie powinien wynajmować całego mieszkania, lecz pokój... przykro mi, jak się nie umie zwiększać zarobków, trzeba zmniejszać wydatki. Ja z kolei nie rozumiem, skąd to zdziwienie, że przy pracy za minimalną nie stać człowieka na luksusy ( ͡° ͜ʖ ͡°) A wynajem mieszkania samodzielnie to
  • Odpowiedz
@Arachnofob: No ale napisz mi po co mialbym wchodzic na spolke? Jakie sa korzysci oprocz mniejszej odpowiedzialnosci?
Obecnie kpir na zasadach ogolnych i nie musze sie palowac z fakturami az tak, kase wydaje jak chce i kiedy chce. Jak przy 5 mln wejde na pelna ksiegowosc to sie zastanowie ale obecnie jest to moim zdaniem za maly obrot.
Poza tym mam potezne zwroty vatu co miesiac i nie moge sobie az
  • Odpowiedz