Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mireczki co się dzieje w tym Wrocławiu? Studiuje sobie zaocznie informatykę, drugi rok. Programuje już ponad rok. Pół roku temu wyrzucili mnie z pracy(niezwiązanej zupelnie z IT)) bo śmiałem prosić o podwyżkę. Stwierdziłem, że poucze się jeszcze 2-3 miechy i zacznę pracę jako programista. No i uczylem się tego programowania. Po trzech miesiącach setki wysłanych CV no i oczywiście zero odpowiedzi, a jak już odpowiedzieli to napisali, że zapraszają jak będę na 5 roku studiów, bo 2 rok to za wcześnie. Tak mija miesiąc, drugi, stwierdziłem że nie ma sensu pchać się obecnie w IT i czekać na pracę bo się nigdy nie doczekam. Zacząłem wysyłać CV gdziekolwiek - sklepy internetowe, serwisy komputerowe, różne koepo a nawet na produkcję czy magazyn no i #!$%@? zonk. Wszędzie trąbią o rynku pracownika, koleś wystawia ogłoszenie o pracę o 13, dzwonię o 17 na podany numer i koleś się mnie pyta jakie ogłoszenie? No ja mu mowje, że takie i takie wrzucił, on że już dawno nie aktualne. Kudła już pół roku siedzę w domu, rodzice wkurzani, a ja wysyłam CV i nic. Czy to wina tych Ukraińców, wszystkie prace nam wzięli? Jak szukałem pierwszej gówno pracy 2 lata temu to w ciągu tygodnia miałem 3-4 rozmowy o pracę i po tygodniu już rozpocząłem pracę. Teraz miesięc wysyłania CV, dzwonienia i nic, cisza w eterze. Mam już dość siedzenia, nie wiem co robić. Interesuje mnie zwykła praca pełen etat 2000-2500 netto, jak jest tu ktoś z Wrocławia i szuka ludzi do pracy niech się odezwie #wroclaw #it #pracbaza #programowanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Nie siedź w domu w ferie i w wakacje
  • 76
@AnonimoweMirkoWyznania: To zaczep się nie jako dev a jako jakiś IT support, zawsze już masz jakieś doświadczenie, a swojego możesz się uczyć po godzinach. Firmy potrzebują przeważnie pracownika, a nie ucznia i nie jest łatwo bez zupełnego doświadczenia się wbić.
Napisz coś wiecej - co powoduje lądowanie w koszu ?


@bi-tek: Np. ktoś robi sekcje doświadczenie na pół strony A4 a tam jeden pod drugim wypisuje kursy z Udemy które przerobił. To już lepiej w takiej sekcji wpisać 2-3 projekty które się zrobiło i je opisać.
@AnonimoweMirkoWyznania: To dziwne bo ja na 2 roku studiów bez problemu znalazłem pracę, a ostatnio jak wysyłałem CV to na 80% ogłoszeń dostawałem odpowiedź.

To samo znajomi, którzy szukają pracy w it/branżach pokrewnych. Są zapraszani na rozmowy, praca, staże, wszystko bez problemu ogarniają.

Chyba w jakimś innym Wrocławiu mieszkamy ¯\_(ツ)_/¯
@AnonimoweMirkoWyznania: Co do programowania to się tym nie niechącaj...tutaj po prostu chodzi o paradoks doświadczonego pracownika. Nikt nie chce zatrudniać niedoświadoczony, a ci niedoświadczeni nie mają gdzie zdobywać swojego doświadczenia. Ale ja to w zasadzie rozumiem w ten branży. To nie jest praca pomocnika murarza, że przychodzi się do pracy, pokażą jak się beton miesza i od jutra, robi już coś pożytecznego i firma coś z niego ma. To, że ktoś
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@warning_sign: faktycznie na junior deva aplikuje masa ludzi i szkodzi to wszystkim - tym którzy mają do tego smykałkę też, bo mogą utonąć w tym gąszczu CV.
Ale to że pracodawcy wymagają sporo to też prawda - u mnie w firmie nie wymagają doświadczenia ani konkretnego języka, ale trzeba umieć bardzo dobrze matematykę i myśleć logicznie. No i co z tego że jest masa CV, skoro masa z tej masy odpada
@AnonimoweMirkoWyznania: Ukraińcy długo miejsca nie zagrzewają. Przynajmniej jak ja tam pracowałem. Max, to pół roku. Juniorów też mieliśmy. Pracowali nawet dłużej niż Ukraińcy. Jak parasz się webdevem, to skocz na Ofiar Oświęcimskich 17, na piętrze, drzwi z lewa od windy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
P.S. Ja już tam nie pracuję, ale może jakiś junior im się tam przyda ;)
@AnonimoweMirkoWyznania: trochę dziwne z tym, że zapraszają jak będziesz na końcówce studiów
W większości to biorą wszystkich jak leci na rozmowę kwali i tam robią Ci test z wiedzy
Mam kilku znajomych, którzy olali studia na 1 roku i tak dostali zajebiscie płatna robotę
2,5k-3k netto na start jako junior dev we Wrocławiu to moim zdaniem śmieszna stawka, zważając jak wszystko tutaj drożeje. Opłacaj za to życie, mieszkanie i studia zaoczne xD Na IT supporcie więcej dostałem na start, a słyszałem od kilku znajomków, że jako devi na start niektóre korpo chciały brać ich za 2,5


@Reepo: stary ja zacząłem pierwszą pracę od 2k netto, co prawda w nieco tańszym mieście ale chciałem zdobyć doświadczenie
@AnonimoweMirkoWyznania: powtarzam się; rynek nie jest przesycony. Kiedyś było kilku względnie ogarniętych łebków na jedno stanowisko, teraz jest kilkanaście łebków po gówno kursach i kilku względnie ogarniętych łebków i tyle. Co do płacy to można tez ładne pieniążki wyrwac na start; 3-4k netto.